Łomża ponownie wzniesie się w przestworza

Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY (fot. Bolek Godlewski)

Już za miesiąc mistrzowie Świata i Europy w czterech dziedzinach lotniczych (motolotnie, motoparalotnie, wiatrakowce i samoloty ultralekkie) ponownie zawładną łomżyńskim niebem.

XIX Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY 2018, które w tym roku odbędą się w dniach 28–30 września w Łomży zapowiadają się wyjątkowo widowiskowo. Podczas Mistrzostw Podlaskiego zaplanowano rozegranie ostatniej edycji tegorocznego Motoparalotniowego Pucharu Polski, Mistrzostwa Polski w przelocie przez Bramkę, niecodzienny slalom na pylonach w wykonaniu łomżyńskiej załogi motoparalotniowej Adama Pupka i Piotra Kozikowskiego zakończony pokazem sztucznych ogni oraz konkursy, w których będzie można wygrać lot nad Łomżą. 

Wśród asów przestworzy nie zabraknie również znakomitych pilotów z całej Polski oraz Czech i Litwy. Już zapowiedzieli się piloci z Warszawy, Radomia, Krasnystawu, Rzeszowa, Krakowa, Gdyni, Białegostoku, Ostrołęki i Chełma.


(fot. FotoGabs)

Co roku do Łomży zlatują piloci z całej Polski. Od lat gościmy również pilotów z Czech, Rudolfa Zielińskiego oraz Litwy, Stanisława Pietruskiewiciusa. W tym roku  udział zapowiedzieli piloci motolotniowi z Białorusi. Łomżyńskie zawody stają się coraz bardziej międzynarodowe – cieszy się Dominika Tocka, Dyrektor Biura Mistrzostw.

Mistrzostwa, które odbędą się na lądowisku nad Narwią między mostami (w dniach 28-30 września) rozegrane zostaną w  trzech klasach: motolotni i samolotów ultralekkich (ulm), w klasie wiatrakowców oraz klasie paralotni z napędem (PPG/PPGG). Piloci motolotni, ulm i wiatrakowców zmierzą się w Mistrzostwie Polski w przelocie przez bramkę oraz z celnością lądowania. Pilotom motoparalotni trener Kadry PPG Adam Paska zaplanował celność lądowania, nawigację, konkurencję oszczędnościową oraz koniczynkę.


(fot. Bolek Godlewski)

Organizatorzy przypominają, że piloci muszą posiadać:
•  aktualne ubezpieczenie (zgodnie z aktualnymi przepisami),
•  świadectwo kwalifikacji,
•  aktualny przegląd sprzętu (dotyczy motolotni, ulm i wiatrakowców).

Organizatorzy proszą też o zapoznanie się z regulaminem Mistrzostw:
•  Regulamin XIX Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego KONTAKTY 2018

Za wpisowe 250 zł (w tym VAT) od osoby organizatorzy zapewniają:
• Dwa noclegi, dwa śniadania, dwie kolacje i dwa obiady.
• Paliwo startującym w Mistrzostwach (dotyczy motolotni, samolotów ultralekkich i wiatrakowców) w ilości niezbędnej do rozegrania konkurencji oraz dodatkowe paliwo odbywającym loty widokowe ze wskazanymi przez Organizatora kandydatami na pilotów (motolotnie, samoloty ultralekkie i wiatrakowce).
• Medale i puchary (1 – 3 miejsce w odrębnych klasyfikacjach: motolotnie/ulm, wiatrakowce, PPG/PPGG) oraz upominki okolicznościowe dla wszystkich.
• Fantastyczną zabawę i niezapomnianą atmosferę.

Zapraszamy do uczestnictwa w Mikrolotowych Mistrzostwach Podlaskiego KONTAKTY w Łomży w dniach 28-30.09.2018 r.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Źródło: Tygodnik "Kontakty"
comments powered by Disqus