Łódź czeka na nowego prezesa lotniska

Port Lotniczy Łódź (fot. airport.lodz.pl)

Łódzkie lotnisko, po rezygnacji Michała Marca ze stanowiska, wciąż czeka na nowego prezesa. Ogłoszono już konkurs, a kandydaci mogą się zgłaszać do 20 listopada. Władze miasta podkreślają, że zależy im, by prezesem została osoba związana z branżą lotniczą.

Michał Marzec ze stanowiska prezesa zrezygnował pod koniec ubiegłego miesiąca. Oficjalną przyczyną jego rezygnacji były powody osobiste. Od 3 listopada obowiązki prezesa pełni drugi członek zarządu lotniska – Stanisław Łukoś.

Nowi kandydaci na fotel prezesa swoje zgłoszenia mogą przesyłać do 20. listopada. Każde zgłoszenie powinno zawierać życiorys, list motywacyjny, oświadczenia o ukończonych studiach i co najmniej pięcioletnim stażu na stanowisku kierowniczym. Nowy prezes musi znać języki obce i w pełni korzystać z praw publicznych, a także przedstawić zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego.

Kandydaci, podczas procesu rekrutacyjnego, będą musieli przedstawić syntetyczne opracowanie na temat rozwoju łódzkiego lotniska (nie powinno być ono dłuższe, niż dwie strony). Podczas rozmów kandydaci będą musieli wykazać się m.in. wiedzą o działalności lotniska, znajomością rozwiązań prawnych i zasad nadzoru właścicielskiego, a także zagadnień związanych z zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników. Wszystko wskazuje na to, że nowego prezesa będziemy mogli poznać jeszcze w tym roku. Drugi etap kwalifikacji rozpocznie się bowiem 4 grudnia.

Za prezesury Michała Marca, który wcześniej zarządzał m.in. stołecznym Lotniskiem Chopina, łódzki port zdołał stanąć na nogi. W tym czasie udało się pozyskać nowego przewoźnika i dodatkowe połączenia lotnicze. Wzrosły też statystyki pasażerskie. W październiku port odnotował jednak niewielki spadek liczby pasażerów, związany z tym, że przez cztery dni ubiegłego miesiąca port był nieczynny z powodu remontu drogi startowej. Cały rok port ma jednak zakończyć ze sporym wzrostem. Póki co w porównaniu z pierwszymi dziesięcioma miesiącami ubiegłego roku, łódzkie lotnisko odnotowało 11,56 proc. wzrost.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl
comments powered by Disqus