Przejdź do treści
Źródło artykułu

Linie Finnair wchodzą do Wrocławia. Ze stolicy Dolnego Śląska polecimy do Helsinek i dalej w świat

Finnair, jedna z pięciu najdłużej operujących linii lotniczych na świecie, będzie latać z Wrocławia. Stolica Dolnego Śląska to czwarte miasto w Polsce, z którego polecimy na lotnisko Helsinki-Vantaa, a stamtąd dalej do Azji czy Ameryki. Pierwsze loty wystartują w kwietniu 2024 roku, a przewoźnik już uruchomił sprzedaż biletów.

Z Wrocławia prosto do najszczęśliwszego kraju na świecie. Loty do Finlandii, sześciokrotnego lidera rankingu „World Happiness Report", są już osiągalne dla pasażerów z Dolnego Śląska. Wszystko dzięki nowemu przewoźnikowi – Finnair, który uruchamia codzienne połączenia z Portu Lotniczego Wrocław do Helsinek.

Finnair to jedne z najważniejszych linii lotniczych krajów nordyckich. Oferują rejsy po całym świecie, dlatego dla podróżnych z Wrocławia oznacza to większe możliwości podróżowania nie tylko w wyjątkowe zakątki Europy Północnej, ale także do takich krajów jak Japonia, Korea czy Stany Zjednoczone – mówi Cezary Pacamaj, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Pierwszy lot Finnair z Wrocławia na lotnisko Helsinki-Vantaa odbędzie się 2 kwietnia 2024 roku. Przewoźnik już zapowiedział, że rejsy będą codziennie. W poniedziałki, środy, piątki i niedziele samoloty z Wrocławia wystartują o godz. 5.35, a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 15.10. Lot potrwa 2 godziny i 5 minut.

Linie Finnair są członkiem sojuszu lotniczego Oneworld. Dołączenie lotów tego przewoźnika do oferty Portu Lotniczego Wrocław oznacza, że od marca przyszłego roku z Wrocławia będą operować przewoźnicy należący do wszystkich trzech sojuszy lotniczych na świecie. Obecnie są to: Star Alliance (m.in. PLL LOT, Lufthansa oraz Swiss) oraz Sky Team (m.in. KLM).

Obecność linii Finnair wzmacnia naszą pozycję jako jednego z najdynamiczniej rozwijających się regionalnych portów lotniczych w kraju. Liczymy, że z połączenia do Helsinek skorzystają zarówno pasażerowie podróżujący w celach turystycznych, jak i biznesowych – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław.

Kraje nordyckie i dalej w świat

Kraj sisu i sauny. Ojczyzna słynnych Muminków oraz Św. Mikołaja i ludzie, którzy już szósty rok z rzędu są uznawani za najszczęśliwszych na świecie. Finlandia przyciąga do siebie niesamowitą przyrodą – blisko 70 proc. jej powierzchni stanowią lasy oraz ciekawą kulturą. W samej stolicy, Helsinkach, warto zobaczyć m.in. katedrę, halę targową Vanha Kauppahalli, pomnik Sibeliusa czy położoną na wyspach twierdzę Suomenlinna.

Cieszymy się, że możemy przedstawić Wrocław jako nowe miejsce docelowe. Wierzymy, że Wrocław jest nie tylko mile widzianym dodatkiem dla osób podróżujących służbowo, ale także intrygującym miejscem wypoczynku dla osób szukających city breaku w malowniczym otoczeniu – mówi Ole Orvér, dyrektor handlowy Finnair.

Decydując się na loty liniami Finnair z Wrocławia, pasażerowie mają możliwość przesiadki w Helsinkach na inne kierunki europejskie, a także na loty do Japonii, Indii, Korei, Tajlandii czy Stanów Zjednoczonych.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony