Przejdź do treści
Lekcja historii o cichociemnych spadochroniarzach AK (fot. SkyDive Warszawa)
Źródło artykułu

Lekcja historii o cichociemnych spadochroniarzach AK

SkyDive Warszawa Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Warszawskiego zaprasza na wyjątkowe spadochronowo – historyczne wydarzenie – drugą lekcję historii o cichociemnych spadochroniarzach Armii Krajowej w Chrcynnie. Początek o godzinie 18:00.

Lekcja historii odbędzie się w dniu 17 maja 2024 r. (piątek), na Lotnisku Chrcynno – teren strefy spadochronowej.

W planie wydarzenia organizatorzy mają krótką prelekcję o skokach cichociemnych do okupowanej Polski, którą poprowadzi Agnieszka Polończyk – Sudoł – wnuczka cichociemnego Bolesława „Kryształa” Polończyka, współautorka wydanego niedawno wyjątkowego albumu „Tam, gdzie skakali nocą… Historia wybranych zrzutowisk cichociemnych na terenie Generalnego Gubernatorstwa”.

Tam, gdzie skakali nocą… Historia wybranych zrzutowisk cichociemnych na terenie Generalnego Gubernatorstwa (fot. skydive.waw.pl)

"Tam, gdzie skakali nocą… Historia wybranych zrzutowisk cichociemnych na terenie Generalnego Gubernatorstwa to bogato ilustrowana publikacja to pierwsze opracowanie tego typu, zbierające i opisujące część miejsc, w których podczas okupacji niemieckiej dokonywano zrzutów cichociemnych. Jest efektem nowatorskiego projektu naukowego, w którym połączono źródłowe badania historyczne z zastosowaniem nowoczesnych geograficznych systemów informacyjnych.

Oprócz tego o godzinie 19:20 zaplanowano pokaz historycznego sprzętu spadochronowego i broni używanej przez CC w czasie II Wojny Światowej, a o godzinie 20:00 rekonstrukcję zrzutu skoczków i sprzętu.

SkyDive Warszawa serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych, zarówno dorosłych, młodzież, jak i dzieci. Impreza ma charakter otwarty, odbędzie się na świeżym powietrzu, wstęp jest wolny.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://facebook.com/events/1101184300989250

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony