Przejdź do treści
EC 135 Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (fot. LPR)
Źródło artykułu

Lądowisko dla śmigłowców przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu gotowe do uruchomienia

Jak poinformował portal Echodnia.eu, lądowisko dla śmigłowców na radomskim Józefowie przeszło kapitalną przebudowę. Jest między innymi nowa nawierzchnia i oświetlenie nawigacyjne. Trwają odbiory techniczne. Będzie też szkolenie dla personelu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Wkrótce lądowisko zacznie działać.

Prace przy przebudowie lądowiska Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na Józefowie w Radomiu były prowadzone od października 2022 roku. W tym czasie lądowisko było wyłączone z użytkowania. Zadanie jest już wykonane. Przebudowa lądowiska kosztowała ponad 1,1 miliona złotych.

– Trwają końcowe odbiory inwestycji. Przywrócenie działania lądowiska jest planowane na 1 lutego. Ponadto personel naszego szpitala, który jest wyznaczony do obsługi lądowiska, odbędzie szkolenie w tym zakresie, które poprowadzi Lotnicze Pogotowie Ratunkowe – informuje Karolina Gajewska, rzecznik prasowa Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na Józefowie w Radomiu.

Podczas przebudowy lądowisko przystosowano tak, aby, oprócz śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, mogły z niego także korzystać większe śmigłowce Black Hawk, które posiada Policja.

Cały artykuł czytaj na stronie www.echodnia.eu

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony