Przejdź do treści
Źródło artykułu

Książka "Samolot wielozadaniowy Lockheed Martin F-35 Lightning II"

Niedawno na rynku wydawniczym ukazała się książka pt. "Samolot wielozadaniowy Lockheed Martin F-35 Lightning II" autorstwa Michała Fiszera i Jerzego Ruszczyńskiego, wydana nakładem Agencji Wydawniczej CB.

W tomiku przedstawiono historię powstania, opis konstrukcji, wersje i użycie bojowe amerykańskiego samolotu wielozadaniowego Lockheed Martin F-35 Lightning II. F-35 to dziś najlepszy i najnowocześniejszy samolot myśliwski świata. Jest on także uznawany za najskuteczniejszą maszynę uderzeniową i mającą największe szanse na przetrwanie we wrogim środowisku.

Jednym z ważnych założeń programu F-35 była redukcja kosztów, osiągnięto to projektując samolot spełniający (w trzech dedykowanych odmianach) wymagania wszystkich rodzajów sił zbrojnych, a tym samym zastępujący wiele dotychczas używanych typów.

Myśliwiec posiada wysoko wyspecjalizowane czujniki, które zbierają dane i prezentują je pilotowi w sposób syntetyczny i łatwy do zrozumienia. Poprawia to znacznie świadomość sytuacyjną pilota i skraca proces decyzyjny, pozwalając mu w maksymalnym stopniu skupić się na wykonaniu zadania bojowego. Dzięki czemu użyteczność w walce F-35 jest znacznie większa niż starszych maszyn.

Oprócz lotnictwa wojskowego USA samolot F-35 został zakupiony przez kilkanaście innych państw, w tym przez Polskę (32 egz.) i krąg nabywców stale się rozszerza. Tekst jest zilustrowany 70 zdjęciami, 4 rys., 2 tabelami oraz 6 barwnymi przykladami kamuflażu.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony