Przejdź do treści
Źródło artykułu

Książka "Mechanika lotu modeli samolotów. Teoria i rozwiązania praktyczne"

Niedawno na rynku wydawniczym ukazała się książka pt. "Mechanika lotu modeli samolotów. Teoria i rozwiązania praktyczne" autorstwa Jarosława Goska, wydana nakładem Oficyny Wydawniczej RC.

"Mechanika lotu modeli samolotów. Teoria i rozwiązania praktyczne" to niezbędna pozycja w każdej bibliotece modelarza zajmującego się zdalnie sterowanymi modelami lotniczymi, zarówno tych którzy budują modele od podstaw, jak i tych użytkujących modele z zestawów. 

W książce znajdziemy podstawy teorii mechaniki lotu, pozwalające na zrozumienie zachowania się modeli w powietrzu jak i praktyczne porady praktyczne dotyczące projektowania nowych modeli jak i modyfikacji już istniejących. Obliczenia i przykłady w całej pozycji oparte są na darmowym oprogramowaniu XFLR5, co znacznie ułatwia analizę modeli.

W książce znajdziemy m.in. omówienie położenia środka ciężkości, kąta wzajemnego zaklinowania skrzydła i statecznika poziomego, podstaw aerodynamiki, sposobu odtworzenia profili samolotów historycznych i ich modyfikacji do zastosowań modelarskich. Znajdziemy również opis i analizę różnych układów konstrukcyjnych – od układów klasycznych po układy latającego skrzydła i układy asymetryczne. Wszystko to zwieńczone dwoma przykładami: projektem modelu trenera i projektem makiety samolotu I-22 Iryda.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony