Konwersja uprawnień wojskowych na cywilne - CPL(H)

unitedsky

Ośrodek Unitedsky zaprasza wszystkich pilotów śmigłowcowych wojskowych, którzy planują uzyskać uprawnienia cywilne. Szkolenie na poziomie licencji zawodowej CPL(H) rozpocznie się 19 listopada br.

Program konwersji uprawnień obejmować będzie 90 godziny szkolenia teoretycznego przybliżającego różnice lotnictwa cywilnego.

Zajęcia przeprowadzone zostaną przez najlepszych specjalistów z dziedziny lotnictwa cywilnego. Ukończenie szkolenia zostanie potwierdzone stosownym certyfikatem.

Zajęcia odbywać się będą w ośrodku ul. Księżycowa 3, Lotnisko EPBC Warszawa Babice.

Wszystkie zainteresowane osoby, zachęcamy do odwiedzenia naszej strony unitedsky.eu

Zapraszamy !
Unitedsky

Źródło: unitedsky.eu
comments powered by Disqus

Komentarze

Dziekuję Panu za wyjaśnienie, chyba teoretycznego w ULC się nie obejdzie... Humance performan... itd, nawet lekarze nie dają rady , a co to ma wspólnego z lataniem na śmigłowcach???

czy po tym kursie należy zdawać cały egzamin teoretyczny w ulc? widziałem testy do tego egzaminu... obszar materiału zupełnie nie do wykorzystania dla piota smigłowcowego z doświadczeniem czasami 20 i więcej lat. czysto teoretyczne "dyrdymały" zaśmiecające głowę. a może jest inaczej? jeśli ktoś wie proszę o podpowiedż..
przyszły może pilotCPL(H)

Jeżeli miał Pan wcześniej licencję cywilną pilota śmigłowcowmego zawodowego np. ICAO - szarą tekturkę w plastikowych okładkach to czeka Pana "tylko" egzamin LKE u egzaminatora praktycznego. Jeżeli nie to niestety teoria i praktyka LKE. 8 kwietnia 2012 roku wchodzą z rocznym poślizgiem ( będą wydawane nowe licencje od 8 kwietnia 2013) PaRTY nowe przepisy licencjonowania personelu lotniczego. Jest tam rozdział o uznaniu kwalifikacji pilotów wojskowych. Z tego co sobie przypominam to chyba może być tylko gorzej bo nie przewiduje się konwersji licencji ICAO na PART oprócz szybowcowych i tym podobnych.