Przejdź do treści
Symulator lotu (fot. Politechnika Śląska)
Źródło artykułu

Konkurs "Zastosowanie rozszerzonej rzeczywistości w technologii lotniczej i kosmicznej"

Politechnika Śląska zaprasza studentów z całej Europy do udziału w ogólnoeuropejskim konkursie wykorzystania Rozszerzonej Rzeczywistości (Augmented Reality).

Trójka najlepszych studentów zostanie nagrodzona bezpłatnym uczestnictwem w Szkole Tematycznej zorganizowanej w Laboratorium Wirtualnego Latania (VFL).

Nagrodzeni studenci będą mogli wziąć udział w sesjach pilotażu samolotu General Aviation (Cessna 172RG) z wykorzystaniem symulatorów lotu typu FNPT II.

Istnieje szeroka gama form prezentacji koncepcji zastosowania rozszerzonej rzeczywistości dozwolona w konkursie, na przykład: prezentacja, dokumentacja PDF, film, strona internetowa HTML. Organizatorzy konkursu nie narzucają sposobu prezentacji koncepcji, ponieważ podane tutaj formy są przykładami i będą również przyjmowane inne rodzaje prezentacji prac.

Termin złożenia pracy mija 30.06.2022 r. Pracę należy przesłać na adres e-mail: wrightbrosh2020@gmail.com

Wyniki zostaną ogłoszone 30.07.2022 r.

Konkurs organizowany jest jako jedno z wydarzeń zaplanowanych w ramach projektu H2020 WrightBroS, którego celem jest rozwój symulatorów lotu Nowej Technologii oraz zademonstrowanie koncepcji AR w kokpicie symulatora lotu Boeing 737. Realizuje go Konsorcjum złożone z Politechniki Śląskiej (koordynator), światowej klasy producenta symulatorów lotu Virtual Reality Media z Trenczyna na Słowacji oraz firmy programistycznej LG Nexera z Wiednia.

Poprzez udział w zawodach można dołączyć do zespołu i uzyskać dostęp do symulatorów lotu zainstalowanych w Laboratorium Wirtualnego Latania na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Informacje o zasadach konkursu, przewidywanym zakresie zgłaszanych wniosków, przykładach ilustracyjnych itp. można znaleźć pod tym adresem.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony