Przejdź do treści
Konkurs Modelarski o memoriał kpt. pil. Tadeusza Opulskiego w Krakowie (fot. Muzeum Lotnictwa Polskiego)
Źródło artykułu

Konkurs Modelarski o memoriał kpt. pil. Tadeusza Opulskiego w Krakowie

Zapraszamy do udziału w kolejnym Konkursie Modelarskim o memoriał kpt. pil. Tadeusza Opulskiego, który odbędzie się w dniach 13-14 października 2023 r. w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Konkurs organizowany przez Fundację ZWHP "Szare Polówki" jest wydarzeniem nieco mniej standardowy. Oprócz samych modeli, oceniana będzie bowiem historia towarzysząca prezentowanym wehikułom oraz ich połączenie z jednym człowiekiem.

Wszystkie modele przyjmowane do konkursu będą bowiem musiały mieć związek z kpt. pil. Tadeuszem Opulskim. Co więcej, odniesienie do źródeł i udowodnienie wyżej wspomnianego faktu będzie miało udział w ostatecznej punktacji!

Każdy uczestnik może zgłosić dowolną ilość modeli w każdej klasie.

Do konkursu zostaną dopuszczone wyłącznie modele posiadające udokumentowany w metryczce (czyli z podaniem źródła), związek z postacią kpt.pil. Tadeusza Opulskiego. Nie oznacza to jednak, że mają to być wyłącznie samoloty, którymi latał, na których się szkolił lub którymi walczył nasz bohater. Mogą to być na przykład modele samolotów, które zestrzelił, z którymi miał potyczki, które były na stanie podlegającej mu jednostki (klucza czy eskadry). Mogą to być wreszcie modele rzutów kołowych dywizjonu czy eskadry; samochodów, którymi piloci się przemieszczali czy statków, którymi ewakuowali się do Francji czy Anglii. Również makiety lotnisk czy hangarów, figurki i inne modelarskie pomysły o ile związek z postacią bohatera konkursu będzie poparty źródłami i udokumentowany w metryczce.

Zgłoszenia i pytania wysyłać można pod mail: fundacjazwhp@gmail.com

Serdecznie zachęcamy do wypróbowania swoich sił w tym wyzwaniu!

Wszystkie informacje dotyczące konkursu dostępne są w Regulaminie.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony