Przejdź do treści
III Kongres Rynku Lotniczego - 18 września 2020 (fot. ZDG TOR)

Kongres Rynku Lotniczego: Jaka będzie branża lotnicza po pandemii?

18 września przedstawiciele branży lotniczej z całej Polski spotkają się aby porozmawiać o przyszłości sektora. III Kongres Rynku Lotniczego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Organizatorami wydarzenia są Zespół Doradców Gospodarczych TOR oraz portal Rynek Lotniczy. Patronem Kongresu jest także portal dlapilota.pl.

W wyniku pandemii branża lotnicza przechodzi przez najtrudniejszy okres w całej swojej historii. Według ekspertów, jej straty w 2020 roku sięgnąć mogą nawet 84 miliardów dolarów, a sektor powróci do kondycji z 2019 r. najwcześniej za dwa lata.

Obecna sytuacja każe stawiać sobie szereg pytań na temat przyszłości międzynarodowej branży lotniczej, turystyki, Polskiej Grupy Lotniczej i lotnisk regionalnych, zatrudnienia w sektorze czy wpływu pandemii na rynek cargo i rozwój general aviation. Kwestie te zostaną szczegółowo omówione podczas III Kongresu Rynku Lotniczego, najważniejszego corocznego wydarzenia sektora lotniczego w Polsce.

Będziemy stosować się do wszystkich obowiązujących zaleceń sanitarnych. To będzie wiązać się także z tym, że liczba uczestników Kongresu zostanie ograniczona w stosunku do poprzednich edycji. Mamy jednak nadzieję, że pewną rekompensatą dla osób, które nie będą mogły wziąć udziału w wydarzeniu będzie transmisja na żywo na portalu Rynek Lotniczy – mówi Jędrzej Puzyński, dyrektor programowy Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

Ze względu na kolizję z ważnym z punktu widzenia branży transportowej posiedzeniem sejmu organizatorzy postanowili przełożyć Kongres o jeden dzień. Odbędzie się on 18 września 2020 r.

Tegoroczny Kongres Rynku Lotniczego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wydarzenie na żywo transmitować będzie także portal Rynek-Lotniczy.pl. Kongres stanowi rozwinięcie Forum Lotniczego, które organizowane było od 2015 roku i które stanowiło jedyną tej skali płaszczyznę do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą. W zeszłorocznej edycji Kongresu wzięło udział ponad 400 osób, w tym wielu gości zagranicznych.

Program i możliwości rejestracji na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

FacebookTwitterWykop

Nasze strony