Konferencja branżowa „DRONY – Prawo, Technologia, Usługi” już 29 sierpnia

Dron nad wodą (fot. PAŻP)

Prelekcje, warsztaty, pokaz roju dronów i udział znakomitych gości – tak w skrócie można opisać konferencję branżową „DRONY – Prawo, Technologia, Usługi”, która odbędzie się 29 sierpnia 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK) w Katowicach.

W wydarzeniu będą uczestniczyć m.in.:
• Mikołaj Wild, Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, Ministerstwo Infrastruktury
• Kazimierz Karolczak, Przewodniczący Zarządu, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia
• Małgorzata Darowska, Pełnomocnik Ministra Infrastruktury ds. Bezzałogowych Statków Powietrznych
• Janusz Janiszewski, p.o. Prezesa, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
• Michał Witkowski, Wiceprezes ds. Standardów Lotniczych, Urząd Lotnictwa Cywilnego

Prelekcje i warsztaty

Konferencja będzie podzielona na dwa bloki. Pierwszy z nich to cykl prelekcji, prowadzonych przez ekspertów z dziedziny Bezzałogowych Statków Powietrznych (BSP). Prelegenci opowiedzą o barierach legislacyjnych, które wciąż stoją na drodze do rozwoju branży dronowej, ale także o nadchodzących zmianach prawnych w tym zakresie.

Poruszone będzie także zagadnienie rynku usług z użyciem dronów oraz tego, jak go rozwijać. Eksperci powiedzą również o pionierskich testach usług z użyciem dronów, które będą się odbywać na obszarze Metropolii GZM.

Nie zabraknie również zagadnień z obszaru technologii i logistyki. Przedstawiciele Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej opowiedzą o zarządzaniu operacjami BSP przy użyciu autorskiego systemu UTM.
 
Drugą część konferencji wypełnią warsztaty skupione wokół czterech zagadnień: wykorzystania dronów w inwestycjach infrastrukturalnych; wsparciu zarządzania kryzysowego przy pomocy dronów; zastosowaniu dronów do monitorowania składowisk odpadów. Są one praktyczną konsultacją różnych środowisk, których punkt widzenia powinien być wysłuchany, aby wdrażane usługi były odpowiedzią na realne potrzeby.

Aby uczestniczyć w warsztatach, konieczna jest rejestracja – każdy uczestnik jest weryfikowany, aby zapewnić najwyższy poziom merytoryczny wydarzenia i móc uzyskać informację zwrotną od faktycznie zainteresowanych tematem stron.

Briefing prasowy i pokaz roju – godz. 11:35

W trakcie konferencji odbędzie się briefing prasowy, w którym wezmą udział: sekretarz stanu Mikołaj Wild, przewodniczący GZM Kazimierz Karolczak, pełnomocnik Ministra Infrastruktury Małgorzata Darowska, prezes PAŻP Janusz Janiszewski, wiceprezes ULC Michał Witkowski.

Uczestnicy briefingu podsumują pierwszy rok działalności Centralnoeuropejskiego Demonstratora Dronów, który powstał na mocy porozumienia z dnia 12 września 2018 r. Podczas briefingu zostaną przedstawione także plany na najbliższą przyszłość, m.in. dotyczące uruchomienia obszarów testowych dla bezzałogowych statków powietrznych na terenie Metropolii.

Briefing odbędzie się o godz. 11:35 przed wejściem do MCK od strony Hali Widowiskowo-Sportowej „Spodek”. Poprzedzi go krótki pokaz roju dronów. Rój będzie się składał z ok. 20 dronów, które wzbiją się równocześnie w powietrze, aby ułożyć na niebie ruchomą figurę.

Uwaga! Przeprowadzenie pokazu jest uzależnione od warunków pogodowych. W przypadku złej pogody, pokaz się nie odbędzie, a sam briefing zostanie przeniesiony do wnętrza budynku.

Rejestracja i program konferencji „DRONY – Prawo, Technologie, Usługi” dostępne są TUTAJ

Źródło: Urząd Lotnictwa Cywilnego
comments powered by Disqus