Konferencja Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym 2020 już za dwa dni

Samolot na niebie z chmurami (fit. ULC)

Urząd Lotnictwa Cywilnego serdecznie zaprasza do udziału w Konferencji Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym, która odbędzie się w dniach 19 - 20 listopada 2020 r.

Jednym z tematów przewodnich tegorocznej Konferencji będzie wpływ COVID-19 na zagrożenia w sferze bezpieczeństwa operacji lotniczych. Konferencja tradycyjnie podsumuje miniony, 2019 rok w lotnictwie cywilnym.

Wśród tematów konferencji zaplanowanych na 19 października znalazły się: badanie zdarzeń lotniczych pod nadzorem PKBWL, zgłaszanie zdarzeń lotniczych przez CBZ, aktualizacja Krajowego Planu Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym oraz Krajowego Planu Bezpieczeństwa – najważniejsze zmiany, propozycja zmian w przestrzeni wokół lotniska EPBC w celu podniesienia bezpieczeństwa i zwiększenia efektywności procedur antyhałasowych, przegląd niezgodności w obszarze ciągłej zdatności do lotu, zmiany w regulacjach prawnych dotyczących służby meteorologicznej dla lotnictwa cywilnego w 2020.

Na drugi dzień konferencji (20 października) zaplanowano następujące tematy: rekomendacje antycovidowe Sektorowej Rady Kompetencji Przemysłu Lotniczo – Kosmicznego, działania EASA w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się COVID-19, realizacja wytycznych EASA na czas COVID-19 dla operatorów lotniczych w Polsce – aspekty praktyczne, bezpieczeństwo i ciągłość szkoleń lotniczych w czasach pandemii w ATO Politechniki Śląskiej, zarządzanie kryzysowe w Organizacji Obsługi Technicznej w czasach pandemii, wprowadzenie przepisów SFCL i BFCL – wpływ na bezpieczeństwo.

Wszystkich zainteresowanych ULC zaprasza do zapoznania się z agendą Konferencji.

•  Agenda Konferencji Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym 19-20 listopada 2020 r.

Link do Konferencji zostanie podany w dniu 19.11.2020 r na stronie internetowej i za pośrednictwem social mediów:  Facebook i Twitter.

Źródło: Urząd Lotnictwa Cywilnego
comments powered by Disqus