Przejdź do treści
Lotnisko Warszawa-Radom - terminal z góry (fot. Mirbud)
Źródło artykułu

Kolejna linia lotnicza zamierza uruchomić połączenia lotnicze z Radomia

Na razie bilety na loty z Radomia oferuje PLL LOT, a wczasy z wylotem z Radomia 6 biur turystycznych. Już jest pewne, że przewoźników oraz touroperatorów korzystających z nowego lotniska w Radomiu będzie znacznie więcej.

Nie tylko Rzym, Paryż i Kopenhaga, ale także albańska Tirana i grecka Preweza – to kierunki lotniczych połączeń z lotniska w Radomiu, które ma oferować w przyszłości narodowy przewoźnik Polskie Linie Lotnicze LOT. Być może już niedługo poznamy nazwę kolejnej linii lotniczej, która chce latać z Radomia.

Decyzji o uruchomieniu lotów z Radomia oraz rozpoczęciu sprzedaży biletów można spodziewać się po nowym roku. Przypomnijmy, LOT już sprzedaje z bardzo dobrym skutkiem bilety lotnicze na loty z Radomia do trzech miast – Paryża, Kopenhagi i Rzymu. Pierwsze samoloty wystartują 28 kwietnia przyszłego roku. Samoloty z Radomia będą latały do tych miast dwa razy w tygodniu. Samoloty do Tirany i Prewezy mają latać tylko sezonowo.

Tymczasem wszystko wskazuje na to, że już niedługo ogłoszone będą połączenia lotnicze z Radomia kolejnego przewoźnika. Nie znamy jeszcze nazwy linii lotniczej, która sama zgłosiła do Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” zamiar latania z Radomia. Nie jest to Wizz Air, węgierska linia lotnicza, o której mówiono najczęściej w kontekście korzystania z lotniska w Radomiu.

Lotnisko w Radomiu będzie jednak pełniło przede wszystkim rolę lotniska obsługującego loty czarterowe biur turystycznych.

Cały artykuł czytaj na stronie www.echodnia.eu

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony