Przejdź do treści
Kobiety w lotniczym mundurze - spotkanie na Politechnice Rzeszowskiej (fot. Politechnika Rzeszowska)
Źródło artykułu

Kobiety w lotniczym mundurze – zaproszenie

Studenci Wydziału Zarzadzania zrzeszeni w Kole Naukowym Bezpieczeństwa Lotniczego „Eskadra” organizują od kilku lat serię spotkań pod tytułem „Twarze lotnictwa”. Na Politechnice Rzeszowskiej w najbliższy czwartek 29 lutego 2024 r. odbędzie się kolejna edycja tego cyklicznego wydarzenia poświęcona roli kobiet w lotnictwie.

Ideą projektu „Twarze lotnictwa” jest propagowanie wiedzy z zakresu problematyki lotniczej, która legła u podstaw utworzenia naszej uczelni. Projekt realizowany w formie otwartych wykładów i prelekcji połączonych z dyskusją uczestników jest przeznaczonych dla szerokiego kręgu odbiorców i miłośników lotnictwa. Do wygłaszania wykładów i udziału w spotkaniach zapraszani są uznani naukowcy i profesjonaliści funkcjonujący w środowisku lotniczym z wielu ośrodków krajowych i zagranicznych.

„Kobiety w mundurze”
Najbliższa edycja wydarzenia zatytułowana „Kobiety w lotniczym mundurze” będzie okazją do wysłuchania inspirujących historii oraz doświadczeń kobiet pełniących służbę w różnych dziedzinach lotnictwa. Podczas spotkania uczestnicy będą mogli się zapoznać z technikami pracy: pilotki samolotu myśliwskiego, pilotki samolotu transportowego, kontrolerki ruchu lotniczego, meteorolożki i synoptyczki, inżynierki pokładowej statków powietrznych, techniczki samolotu, personelu aeromedycznego, personelu pokładowego, stewardesy.

Wydarzenie odbędzie się 29 lutego 2024 r. w godz. 12:00–13:30 w auli V-1 Politechniki Rzeszowskiej.

Kobiety w lotniczym mundurze - spotkanie na Politechnice Rzeszowskiej - plakat (fot. Politechnika Rzeszowska)
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony