Przejdź do treści
IX Rodzinny Piknik Lotniczy "Pod Niebem Kopernika" w Gryźlinach (fot. Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach)
Źródło artykułu

Kapitan Tadeusz Wrona gościem honorowym Rodzinnego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach

Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach to uznana już marka i jedna z największych imprez plenerowych na Warmii i Mazurach, która gromadziła co roku od kilku do nawet 20 tysięcy widzów! Lotnicze wydarzenie odbywało się na Lądowisku w Gryźlinach nieprzerwanie od 2008 do 2014 roku, by po 8 latach przerwy za sprawą Powiatu Olsztyńskiego, Gminy Stawiguda i spółki Fotowoltaika Gryźliny wrócić do kalendarza imprez lotniczych w 2022 roku.

IX Rodzinny Piknik Lotniczy "Pod Niebem Kopernika" w Gryźlinach odbędzie się w dniu 9 lipca 2023 roku i zapowiada się niezwykle ciekawie. Będą pokazy akrobacji lotniczych wykonywanych przez mistrzów świata, najlepszych polskich akrobatów, zespoły i formacje akrobacyjne, statki powietrzne Wojska Polskiego, zabytków, sportowych i wielu, wielu innych.

Gościem honorowym IX Rodzinnego Pikniku Lotniczego „Pod Niebem Kopernika” w Gryźlinach będzie kapitan Tadeusz Wrona, wieloletni pilot rejsowy PLL LOT.

Kapitan Tadeusz Wrona (fot. pikniklotniczygryzliny.pl)

Przypomnijmy, że kapitan Tadeusz Wrona w dniu 1 listopada 2011 r. zmuszony awarią samolotu wykonał manewr lądowania awaryjnego na pasie lotniska Chopina w Warszawie bez wysuniętego podwozia. Pilotował wówczas Boeinga 767 odbywającego lot z Newark w USA do Warszawy. Żadna z 231 osób znajdujących się na pokładzie nie ucierpiała. Przebieg lądowania został zarejestrowany przez ekipy telewizyjne. Relację z wydarzenia wyemitowało wiele telewizji na świecie.

Tadeusz Wrona będzie promował i sprzedawał na Rodzinnym Pikniku Lotniczym książkę "Ja, kapitan", w której opisał swoją drogę do kariery lotniczej i przeżycia związane z awaryjnym lądowaniem w Warszawie.

To będzie wyjątkowa okazja, żeby pozyskać książkę z dedykacją kapitana Wrony, porozmawiać z nim. Organizatorzy zapowiadają, że na pewno przeprowadzą z nim wywiad ze sceny.

Bilety kupicie tutaj: www.tobilet.pl

Do zobaczenia 9 lipca na Lądowisku Gryźliny!

Więcej informacji na stronie www.pikniklotniczygryzliny.pl


Przeczytaj również:
IX Rodzinny Piknik Lotniczy "Pod Niebem Kopernika" w Gryźlinach – wiemy kto wystąpi
Kolejne atrakcje IX Rodzinnego Pikniku Lotniczego "Pod Niebem Kopernika" w Gryźlinach

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony