Przejdź do treści
Źródło artykułu

Jeszcze bardziej innowacyjnie Centrum Edukacji Lotniczej Portu Lotniczego Kraków

Krakowskie lotnisko wspiera innowacje i edukację. Port Lotniczy Kraków rozpoczął współpracę z Simpro. W ramach podpisanej umowy, Simpro dostarczył do Centrum Edukacji Lotniczej  moduł symulacyjny. Urządzenie pozwala użytkownikom na interakcję z wykreowanymi w wirtualnej rzeczywistości (VR) elementami infrastruktury portu lotniczego. Rozwiązanie jest już dostępne dla odwiedzających  Centrum.

Wymiernym efektem współpracy z jednym ze startupów w ramach akceleratora KPT ScaleUp jest rozszerzenie oferty Centrum Edukacji Lotniczej Portu Lotniczego Kraków. Simpro – producent profesjonalnych symulatorów szkoleniowych w wirtualnej rzeczywistości, którego pomysłodawcą jest krakowska spółka Nano Games – nawiązał współpracę z jedynym w Polsce Centrum Edukacji Lotniczej zlokalizowanym przy lotnisku.

Bardzo cieszy nas współpraca z unikatowym w skali międzynarodowej ośrodkiem edukacyjnym jakim jest Centrum Edukacji Lotniczej Portu Lotniczego Kraków. To miejsce, w którym można poznać najistotniejsze zasady funkcjonowania lotniska. Moduł, który przygotowaliśmy kierujemy do każdego zainteresowanego tematyką lotniczą, w szczególności do dzieci i młodzieży. Pozwoli on m.in. na wejście w rolę koordynatora ruchu lotniczego naziemnego, nazywanego marszałkiem (z ang. Marshaller), który jest m.in. odpowiedzialny za ustawianie samolotów na płycie postojowej lotniska. Dzięki symulatorowi można wejść w interakcję z wykreowanymi w wirtualnej rzeczywistości elementami infrastruktury krakowskiego lotniska, także w zmiennych warunkach pogodowych. W naszej ocenie to idealne dopełnienie oferty dydaktycznej Centrum Edukacji Lotniczej. – informuje Michał Litworowski, prezes Nano Games i pomysłodawca marki Simpro.

Nowy symulator poszerzy już bardzo atrakcyjną  ofertę Centrum. Krakowskie lotnisko stawia na innowacyjne rozwiązania i edukację. Osoby odwiedzające Centrum będą mogły stanąć na wprost parkującego samolotu i dzięki gestom skierować go na odpowiednie miejsce postojowe. W konsekwencji, poszerzenie oferty centrum wpłynie na jeszcze większe zainteresowanie dzieci i młodzieży pracą na lotnisku. Kształcenie przyszłych kadr zaczyna się w Centrum, a nowe polskie technologie mogą nam w tym pomóc – mówi Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Kraków.

Moduł symulacyjny krakowskiej marki, jest dostępny w jednym z pomieszczeń Centrum.

Obecność naszego modułu symulacyjnego w Centrum Edukacji Lotniczej pozwala nam na realizację jednego z kluczowych założeń strategicznych marki Simpro, jakim jest edukacja. Chcemy, aby już najmłodsi odbiorcy takich urządzeń mieli świadomość innowacyjnych rozwiązań szkoleniowych i możliwości ich wykorzystania w realnym świecie. Jesteśmy przekonani, że nasza działalność podnosi konkurencyjność Polski na arenie międzynarodowej oraz co bardzo ważne – przyczynia się do wzrostu bezpieczeństwa infrastruktury publicznej. – dodaje Michał Litworowski.

Urządzenie symulacyjne Simpro jest już dostępne dla odwiedzających Centrum Edukacji Lotniczej.

Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport powstało w 2017 roku. To unikatowy ośrodek edukacyjny przybliżający zasady funkcjonowania lotniska oraz jego organizację. Misja Centrum realizowana jest poprzez organizację zajęć specjalistycznych, szkoleń, warsztatów, kursów e-learningowych, czy udostępnianie dedykowanej dla tego obiektu infrastruktury terminalowej. Jednym z istotnych elementów wspomagających procesy dydaktyczne są ściany edukacyjne, opatrzone grafikami przedstawiającymi procedury i zawody na lotnisku. Osoby korzystające z usług Centrum mają obecnie możliwość skorzystania z dwóch symulatorów: lotu oraz nowego symulatora pracy marszałka. Wszystkich przybywających do Centrum wita też humanoidalny robot.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony