Jest szansa na pokazy lotnicze w Gminie Sobienie-Jeziory

Akrobacje lotnicze

Wszyscy fani lotnictwa pamiętają zapewne fantastyczne pokazy, które odbywały się w Góraszce. Teraz jest szansa by oglądać je w Sobieniach-Jeziorach.

W dniu 26 stycznia 2018 r., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Otwocku obyło się spotkanie dotyczące potencjalnych pokazów lotniczych, które są planowane na terenie Powiatu Otwockiego w Gminie Sobienie-Jeziory w czerwcu 2018 r. W spotkaniu przewodniczył Starosta Otwocki Mirosław Pszonka.

Ze strony Fundacji NAVIGATOR – inicjatora spotkania, o założeniach projektu informował instr. pilot, koordynator ds. pokazów lotniczych Tomasz Maj. Sprawy marketingowe, jak i promocję wydarzenia przybliżył w swoim wystąpieniu Robert Skóra.

W spotkaniu uczestniczyli także: Członek Zarządu Powiatu Roman Zdunik, Komendant Powiatowy Policji w Otwocku młodszy inspektor Hubert Białogrodzki, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku st. bryg. mgr inż. Mariusz Zabrocki, Burmistrz Józefowa Stanisław Kruszewski, Wójt Gminy Sobienie-Jeziory Stanisław Zygmunt Wirtek, Wójt Gminy Osieck Karolina Zowczak, Piotr Kwiatkowski Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Obronnych i Zarządzania Kryzysowego w UM Karczewa.

 
 
(fot. powiat-otwocki.pl)

Tematem spotkania była możliwość zorganizowania Pokazów Lotniczych w powiecie otwockim, które stanowią znakomitą okazję do uczczenia 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, 100 rocznicy Lotnictwa Polskiego. Pokazy Lotnicze to wspaniała inicjatywa dla miłośników podniebnych akrobacji, przy niemałej promocji powiatu i gmin.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Otwocku
comments powered by Disqus