Jak zorganizować i przeprowadzić pokazy lotnicze – poradnik ULC

Jak zorganizować i przeprowadzić pokazy lotnicze – poradnik ULC

Na stronie internetowej Urzędu Lotnictwa Cywilnego w zakładce "Pokazy lotnicze" został opublikowany "Poradnik – jak zorganizować i przeprowadzić pokazy lotnicze".

Dokument ten powinien przybliżyć wszystkim organizatorom w sposób uporządkowany przepisy Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 16 maja 2013 r. w sprawie lotów próbnych i akrobacyjnych oraz pokazów lotniczych (Dz.U. z 2017 r. poz. 1488) tak, aby proces organizacji i przeprowadzenia pokazów lotniczych przebiegł sprawnie i bezpiecznie.

Poradnik został przygotowany z uwzględnieniem doświadczeń, analiz i wniosków zdobytych podczas realizacji pokazów lotniczych w FIR Warszawa w latach 2009-2017.

Dokument będzie sukcesywnie modyfikowany, tak aby materiał merytoryczny zawarty w nim uwzględniał bieżące zmiany przepisów oraz spełniał oczekiwania organizatorów.

ULC liczy na współpracę w zakresie dostosowywania tego Poradnika do bieżących potrzeb i oczekiwań organizatorów, dlatego wszystkie uwagi i propozycje uzupełnienia tego dokumentu należy przesyłać drogą elektroniczną na adres lbb@ulc.gov.pl. 

Do pobrania:
Poradnik – jak zorganizować i przeprowadzić pokazy lotnicze

Źródło: Urząd Lotnictwa Cywilnego
comments powered by Disqus