Przejdź do treści
Źródło artykułu

IV Ogólnopolski Miting Modelarski w Dęblinie

W dniach 30.09–1.10.2023 r. po raz czwarty zapraszamy modelarzy i miłośników modeli redukcyjnych na Ogólnopolski Miting Modelarski do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

Mityng modelarski w Dęblinie ma charakter otwarty. Organizatorzy zapraszają do udziału modelarzy indywidualnych oraz zrzeszonych w organizacjach i klubach modelarskich w kraju i za granicą. Do oceny przyjmowane są modele redukcyjne wykonane z tworzywa sztucznego (polistyren, żywice poliuretanowe itd.), kartonu oraz z metalu (zestawy fototrawione, odlewy itd. – do samodzielnego montażu). Modele oceniane będą zgodnie z klasą, niezależnie od materiału wykonania.

W Mityngu może uczestniczyć modelarz z dowolną ilością samodzielnie wykonanych modeli w danej klasie startowej. W klasyfikacji końcowej uwzględniony zostanie jedynie najlepszy model zawodnika w danej klasie. We wszystkich klasach startowych nastąpi podział na kategorie wiekowe: młodzik (do 13 lat) junior (od 13 do 18 lat) oraz senior (od 18 lat).

Naszym zamierzeniem jest nagrodzenie i prezentacja plastikowych, oraz, w tym roku po raz pierwszy, kartonowych modeli redukcyjnych, integracja środowiska pasjonatów lotnictwa, oraz promocja modelarstwa jako hobby łączącego pokolenia. Wydarzenie jest również okazją do promocji tradycji Sił Powietrznych i dziejów polskiego lotnictwa – mówią organizatorzy.

Organizator przewiduje przyznanie 3 wyróżnień w każdej klasie startowej. Jedna osoba może otrzymać tylko jedno wyróżnienie w danej klasie.

Dla uczestników przewidziane są nie tylko nagrody, ale i dodatkowe atrakcje: m.in. zwiedzanie wystaw w Muzeum z przewodnikami, zwiedzanie dęblińskiej Szkoły Orląt i Garnizonu Dęblin, wycieczka po Twierdzy Dęblin, wystawy klubowe, warsztaty modelarskie i giełda.

Organizatorami wydarzenia są: Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Super Model Magazyn Modelarski oraz Kagero Publishing.

Modele można zgłaszać elektronicznie do dnia 28.09.2023 do godziny 23:59 poprzez specjalnie przygotowany formularz na stronie konkursu w Systemie Obsługi Wydarzeń Modelarskich Scale Modeling – zakładka „Zawodnicy”. W tym celu należy zalogować się na swoje konto wydarzenia.

Giełda modelarska odbędzie się w sobotę w godzinach 10:00-16:00 oraz w niedzielę od godziny 10:00-14:00.

Więcej informacji na stronie www.muzeumsp.pl oraz na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony