IV Jurajskie Zawody Balonowe zakończone

W dniach 15-18 lipca na terenie gmin Olsztyn i Janów odbył się Balonowy Puchar Polski w lotach balonami na ogrzane powietrze.

W zawodach wzięło udział 13 ekip. Warunki atmosferyczne dopisały i zawodnicy odbyli cztery loty. Podczas tych lotów rozegrano 15 konkurencji.

Najlepszy na Jurze był Arkadiusz Iwański, który wygrał trzy konkurencje i łącznie zgromadził 10126 punktów. Drugie miejsce zajął Roman Bauta, który wygrał jedną konkurencję i wielokrotnie w pozostałych uzyskiwał drugi wynik. Roma zgromadził łącznie 9886 punktów. Na trzecim stopniu podium stanął Adam Jaskólski, który wygrał dwie z piątnastu konkurencji łącznie zdobywając 9615 pinktów.

Pełne wyniki TUTAJ.

Podium: I miejsce Arkadiusz Iwański, II miejsce Roman Bauta, III miejsce Adam Jaskólski (fot. Balonowa Jura/FB)

Najbardziej widowiskowym elementem zawodów był sobotni start wspólny na błoniach zamkowych w Olsztynie. Rywalizacje sportową uświetniło nocne „świecenie” balonów.

(fot. KSW FOTO)

Organizatorami zawodów balonowych są gminy Olsztyn i Janów oraz Aeroklub Śląski. Partnerem wydarzenia jest Województwo Śląskie.

Organizatorzy bardzo dziękują za pomoc i wsparcie w zabezpieczeniu zawodów OSP Kusięta, OSP Przymiłowice, OSP Biskupice k/Częstochowy, OSP Turów.

Dziękują również sponsorom: Spichlerz, Jurajska, Euroglas, REMAX Trend Nieruchomości Częstochowa, Arcus S.A., Dealer BMW Frank-Cars Częstochowa, Ford Frank-Cars Częstochowa, Raf-Pol Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów.