Inauguracja połączenia do Moskwy

Port Lotniczy w Krakowie

26 kwietnia 2012 r. linie lotnicze Aeroflot zainaugurowały regularne loty z Krakowa do Moskwy (SVO). W chwili obecnej loty do Krakowa będą odbywać się cztery razy w tygodniu (we wtorki, czwartki, piątki i niedziele) nowoczesnymi, komfortowymi samolotami Sukhoi Superjet 100. W Sukhoi Superjet 100 znajduje się 12 miejsc w klasie business oraz 75 miejsc w klasie ekonomicznej.

Od 1997 roku, kiedy został podpisany protokół o współpracy między Moskiewską Dumą i Radą Miasta Krakowa kontakty pomiędzy obydwoma miastami koncentrowały się wokół inwestycji komunalnych, planowania przestrzennego czy bezpieczeństwa. O uruchomienie połączenia lotniczego Kraków – Moskwa władze miasta oraz Kraków Airport zabiegały od lat. Połączenie to będzie dużym wsparciem dla wymiany kulturalnej, naukowej, dla turystyki oraz kontaktów biznesowych i gospodarczych.

Aeroflot dysponuje jedną z najnowszych flot samolotów w Europie, która liczy 120 statków powietrznych. Linia ma swoją bazę w Moskwie, w międzynarodowym porcie lotniczym Szeremietiewo. Aeroflot jest liderem transportu lotniczego Rosji oraz członkiem sojuszu linii lotniczych SkyTeam. Wspólna siatka połączeń tego sojuszu ma 926 punktów w 173 krajach.

W ubiegłym roku Aeroflot przewiózł ponad 14 milionów pasażerów, a według SkyTrax w 2011 roku Aeroflot wszedł do trójki najbardziej dynamicznie rozwijających się linii lotniczych na świecie oraz otrzymał także prestiżową nagrodę SkyTrax World Airline Awards w kategorii „Najlepsza linia lotnicza Europy Wschodniej”. Z kolei gazeta Air Transport Word oceniła Aeroflot jako jedną z 25-ciu wiodących linii lotniczych na świecie na podstawie wyników finansowych za 2010 rok.

Źródło: Port Lotniczy Kraków
comments powered by Disqus