Przejdź do treści
I Ogólnopolska Konferencja Młodych Naukowców "Lotnicze Sympozjum Młodych Naukowców 2024" (fot. Lotnicza Akademia Wojskowa)
Źródło artykułu

I Ogólnopolska Konferencja Młodych Naukowców "Lotnicze Sympozjum Młodych Naukowców 2024"

W dniach 16-17 maja 2024 r. odbędzie się I Ogólnopolska Konferencja Młodych Naukowców „Lotnicze Sympozjum Młodych Naukowców 2024” pod patronatem Rektora-Komendanta Lotniczej Akademii Wojskowej gen. bryg. pil. dr inż. Krzysztofa Cura organizowana przez Instytut Nawigacji Lotniczej Akademii Wojskowej.

Konferencja poświęcona jest przedstawieniu wyników najnowszych badań przez studentów i doktorantów w zakresie dyscyplin naukowych obejmujących inżynierię lądową i transport, automatykę, elektronikę, elektrotechnikę i technologie kosmiczne, inżynierię mechaniczną, inżynierię bezpieczeństwa, nauki o Ziemi i środowisku oraz nauki o bezpieczeństwie.

Cele konferencji:

  • przedstawienie wyników najnowszych badań przez studentów i doktorantów – młodych naukowców,
  • stworzenie płaszczyzny umożliwiającej wymianę poglądów na wskazany temat, która pozwoli zintensyfikować współpracę instytucjonalną w tym zakresie, uwzgledniającą młodych naukowców (doktorantów i studentów) funkcjonujących w krajowych i zagranicznych ośrodkach badawczych,
  • integracja środowiska i interdyscyplinarna wymiana doświadczeń,
  • nawiązanie nowych kontaktów interpersonalnych oraz współpracy z innymi jednostkami naukowymi.

Założeniem nadrzędnym organizatorów konferencji jest przekonanie, że możliwość zaprezentowania na szerokim forum działalności naukowej studentów i młodych pracowników nauki jest niezbędnym i podstawowym elementem wszelkich poczynań naukowych. Ponadto, młodzi naukowcy mają szansę na zdobycie pierwszych doświadczeń w ramach prezentacji swoich wyników badań. W  przyjemnej atmosferze odbywają się dyskusje i wymiana wiedzy, co  jest niezwykle ważne w rozwoju naukowym.

Więcej informacji na stronie: lsmn2024.law.mil.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony