I edycja PLMP – Pararudniki – za nami

I edycja PLMP – Pararudniki – za nami (fot. psp.org.pl)

W Rudnikach, w dniach 30-31.05.2015 r., odbyła się inauguracja trzeciego sezonu Ligi MotoParalotniowej. Warunki atmosferyczne pozwoliły organizatorom dopiero w sobotni wieczór na puszczenie innowacyjnej nawigacji, która otrzymała już swoją nazwę „Nawigacja Precyzyjna – Dowolna trasa”.

Konkurencja ta to eksperyment, po raz pierwszy była przeprowadzona na zawodach, można ją modyfikować o ilość odcinków, zadany odciek, minimalny czas, odcinek prędkościowy, odcinek najwolniej, wąż, itd. Wymaga jednak jeszcze doprecyzowania, to kolejny nowy pomysł po 3D i jeżeli zostaną dopracowane jego zasady uwolni pilotów od trzymania się ściśle określonych tras przez organizatora. Trasę każdy zawodnik wytycza sobie sam na podstawie założeń podanych przez organizatora i to wszystko robi w kwarantannie przed samym startem (innowacja, niby utrudnienie a jednocześnie ułatwienie, ocenimy po sezonie). Może to wyglądać skomplikowanie, jednak przy odrobinie dobrej woli każdy nawet początkujący jest w stanie wytyczyć sobie najprostszą trasę i wziąć udział w tej konkurencji.


Przygotowanie do nawigacji (fot. psp.org.pl)

Następnego dnia od samego rana warunki były już łaskawe, zostały rozegrane slalomy na pylonach i zaraz po tym ekonomia na 2 litrach paliwa dla klas pojedynczych i na 4 dla kas podwójnych.  Zadanie polegało na uzyskaniu jak największej odległości odlotu od lotniska, a następnie powrotu na nie. Na tym zakończono rywalizacje.

Wyłoniono zwycięzców w 3 kategoriach. PF1, PL1 i PL2.

PF1 - Jacek Ciszkowski
PL1 - Bernard Buczek
PL2 - Tomasz Krotecki
          Ewelina Krotecka

Źródło: PSP
comments powered by Disqus