Przejdź do treści
Hike&Cruise - skrzydło w locie (fot. Dudek Paragliders)
Źródło artykułu

Hike&Cruise – nowe skrzydło

Od kilku tygodni mamy wiosnę. Sezon paralotniowy już rozpoczęty. Mamy dobre wieści dla paralotniarzy. Firma Dudek Paragliders poinformowała o opracowaniu nowego skrzydła – Hike&Cruise.

Hike&Cruise to bardzo lekka dwuwarstwowa paralotnia do Hike&Fly, lotów biwakowych, a także jako podstawowe skrzydło do swobodnego latania.

Dzięki szerokiemu zakresowi prędkości, precyzyjnemu, zwrotnemu prowadzeniu i małej wadze, Hike&Cruise jest doskonałym wyborem dla pilotów szukających wyjątkowych wrażeń w powietrzu. To poręczne skrzydło, które można spakować do małej torby, łatwo wspiąć się i zlecieć, lub wykonać dłuższy lot z wykorzystaniem termiki.

W skrzydle Hike&Cruise zastosowana została technologia 3-to-1, która daje dobre osiągi i niską wagę skrzydła, co w efekcie sprawia, że skrzydło zapewnia niezmierną frajdę z latania. Jak informują producenci, podczas wieloletnich testów stwierdzono, że oprócz zrealizowania pierwotnych założeń projektowych, specyficzny rozkład naprężeń dla konstrukcji zbudowanej w systemie 3-to-1 ma istotny wpływ na powstanie wyjątkowych cech paralotni w locie i wzrost bezpieczeństwa.

Hike&Cruise daje możliwość wykonania zakrętu z bardzo małą prędkością, co pomaga w bardzo szybkim nabieraniu wysokości nawet w wąskiej termice. Skrzydło świetnie reaguje na korygowanie kierunku przy pomocy tylnych taśm nośnych, dlatego firma Dudek Paragliders zdecydowała się na umieszczenie belek do sterowania na taśmach rzędu C. Czasza jest wyjątkowo odporna na podwinięcia i reaguje na nie natychmiast. Skrzydło cechuje także wysoka zdolność do auto-stabilizacji. Szybko wraca nad głowę pilota i nie ma tendencji do wyprzedzania go.

Taśmy nośne nowego skrzydła zbudowane są z 7 milimetrowej taśmy z wytrzymałych włókien TECHNORA. Posiadają m.in. łożyskowane bloczki Ronstan, odseparowaną linkę do zakładania dużych uszu i belki na taśmach C. Te ostatnie dają możliwość efektywnego dokonywania korekt kierunku lotu oraz łatwiejszego gaszenia paralotni w warunkach silnego wiatru przy starcie, lub po lądowaniu.

Hike&Cruise ma też oczywiście nową szatę graficzną, zgodną z paletą Dancing Sky.

Hike&Cruise - szata graficzna (fot. Dudek Paragliders)

(fot. Dudek Paragliders)

Hike&Cruise posiada certyfikat EN B, oraz EN A dla rozmiaru 25. Jednakże, nie jest to skrzydło przeznaczone dla początkujących pilotów i do szkolenia. Skrzydło jest dedykowane do Hike&Fly i dyscyplina ta sama w sobie wymaga od pilota większego doświadczenia i umiejętności. Obchodzenie się z Hike&Cruise wymaga również więcej uwagi w związku z użyciem do jego budowy lekkich materiałów, cienkich taśm i linek.

Więcej informacji na stronie www.dudek.eu

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony