Grudniowy magazyn Aero już w sprzedaży

Aero 12/2010

Zapraszamy do lektury grudniowego numeru magazynu Aero. Znajdziecie w nim następujące tematy:

68. Dywizjon RFC/2. Dywizjon AFC. część 2

Andre Zbiegniewski
Niemcy zaatakowali mglistym wtorkowym świtem 21 marca 1918 roku. Dla przełamania 100-kilometrowego odcinka frontu między rzekami Oise i Scarpe, przeciwnik użył 56. dywizji.

Luftwaffe nad pustynią od stycznia do sierpnia 1942 roku. część 1
Marek J. Murawski
Stukasy wisiały w powietrzu, jak ociężałe wielkie drapieżne ptaki. Trzymając się blisko jeden drugiego, nadlatywały w stronę Bir Hacheim1 z ciężkimi bombami zawieszonymi pomiędzy osłonami głównego podwozia.

Messerschmitt Bf 109 A-D. część 1
Marek J. Murawski
Maszyny przede mną szybko stawały się coraz większe. Wyraźnie widziałem szerokie, czerwone pasy. Spadłem z góry z największą możliwą prędkością przebijając się przez kolumnę i poderwałem w górę kierując się na klucz lecący jako drugi od czoła. Zostałem zauważony i spadł na mnie z góry deszcz ognia.

Długi żywot Korsarza
Jarosław Dobrzyński
Ling Temco Vought A-7 Corsair II to jeden z najbardziej udanych samolotów szturmowych, jakie powstały w okresie zimnej wojny. Był przedstawicielem nowej koncepcji samolotu uderzeniowego, w której nad wyśrubowane osiągi przedłożono udźwig uzbrojenia, celność, zwrotność i odporność na uszkodzenia.

Taktyczny bombowiec frontowy Su-24. część 2
Maciej Ługowski
Opisując uzbrojenie samolotu Su-24 trzeba mieć na uwadze, że jest to samolot przeznaczony do konkretnych zadań. Inaczej mówiąc daleko mu do współczesnych samolotów bojowych, w konstrukcji których dąży się do wielozadaniowości – jeden i ten sam samolot może realizować misje uderzeniowe bliskiego wsparcia, głębszej penetracji terenu nieprzyjaciela...

Ling Temco Vought A-7P Corsair II w Muzeum Lotnictwa Polskiego
Albert Osiński
Jednym z eksponatów Muzeum Lotnictwa Polskiego jest samolot szturmowy LTV A-7P Corsair II, przekazany w 2009 roku przez Siły Powietrzne Portugalii. W latach 1980-83 Portugalia zakupiła w ramach amerykańskiej pomocy wojskowej wycofane z US Navy 44 egzemplarze najstarszej wersji Corsaira II, A-7A, ze zmodernizowanym silnikiem i awioniką, oznaczone A-7P. W Portugalii samoloty te były eksploatowane do 1999 roku.

Messerschmitt Bf 109 A-D w modelach
Mariusz Łukasik

Szukamy bohaterów
Anna Kokolus

Źródło: Wydawnictwo Kagero
comments powered by Disqus