Gość specjalny na Targach Lotnictwa Lekkiego

Jerzy Makula przy szybowcu (fot. Makula Aerobatic Team/Facebook)

Targi Lotnictwa Lekkiego odwiedzi wyjątkowy człowiek, który dużą część swojego życia spędził w przestworzach. Jerzy Makula – siedmiokrotny indywidualny mistrz świata w akrobacji szybowcowej potwierdził swoją obecność w październiku w Targach Kielce.

Targi Lotnictwa Lekkiego po raz kolejny przyciągną do Targów Kielce miłośników latania. Poszerza się grono wystawców, którzy zaprezentują swój sprzęt i akcesoria wspierające to wymagające hobby.

Wiemy już, że do grona gości specjalnych tegorocznej edycji Targów Lotnictwa Lekkiego dołączył Jerzy Makula. Siedmiokrotny indywidualny mistrz świata w akrobacji szybowcowej, osiem razy był mistrzem świata w drużynie. Cztery razy indywidualnie stawał na drugim stopniu podium. Ma też w swoim dorobku trzy tytułu indywidualnego mistrza Europy.

Został wyznaczony do tego, by przyprowadzić do Polski Dreamlinera. Polak jest jednym z czterech pierwszych europejskich pilotów, którzy zasiedli za sterami wielkiego Boeinga. Makula, za działalność na rzecz popularyzacji sportów lotniczych, został uhonorowany Medalem Stulecia Międzynarodowej Federacji Lotniczej FAI. W 1994 został odznaczony po raz drugi Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi w działalności na rzecz rozwoju sportu lotniczego.

W oparciu o jego biografię nakręcono dwa filmy: "W chmurach" w reżyserii Ewy Świecińskiej (2002) i "Wniebowzięty" Macieja Starczewskiego (2000).

Do zobaczenia w Targach Kielce w dniach od 7 do 8 października!

(MB)

Źródło: Targi Kielce
comments powered by Disqus