Przejdź do treści
Źródło artykułu

Giżycko Air Show – prolog

Już jutro w Giżycku nowa lotnicza impreza – Giżycko Air Show, będąca zapowiedzią przyszłorocznych pokazów w sercu Mazur.

W tym roku Urząd Miejski w Giżycku zaprasza wszystkich fanów lotnictwa 31 sierpnia 2023 roku na plażę miejską w Giżycku, skąd będzie można obserwować widowisko lotnicze z udziałem załóg z Polski i zagranicy. Gospodarzem wydarzenia jest miasto Giżycko.

Podczas Giżycko Air Show – prolog wystąpią:

Grupa skoczków Sky Magic – pozytywnie zakręceni ludzie, którzy opuszczają sprawne samoloty i śmigłowce. Mowa oczywiście o drużynie skoczków spadochronowych i to tej najlepszej. Dlaczego Sky Magic? Bo pokazują magię w powietrzu. Podczas każdego skoku towarzyszą im dymy i pirotechnika.

Akrobacje motoparalotniowe zaprezentuje Paweł Lojak Kozarzewski – motoparalotniarz, wielokrotny reprezentant i medalista Polskiej Motoparalotniowej Kadry Narodowej, aktualnie trener Narodowej Reprezentacji Kataru w tym sporcie. Jego osiągnięcia mogą być przykładem jak dzięki determinacji i talentowi można odnosić sukcesy. Paweł uwielbia latać do góry nogami, co udowodni nam w Giżycku.

Akrobacjami samolotowymi zadziwi Marek Choim lecąc samolotem EXtra 300. Marek Choim to pilot z wyboru serca. Za sterami swojego samolotu Extra 330SC, zaprojektowanego do sprostania wyzwaniom najwyższej klasy akrobacji lotniczej, zaprezentuje swój kunszt pilotażu. Na tym nie koniec niespodzianek. Samolot ten, dodatkowo uzbrojony jest w wytwornicę dymu oraz pirotechnikę. Czy może być lepsze połączenie?

Akrobacje wiatrakowcem Tercel pokaże Romuald Owedyk – kolejny podniebny artysta to wiatrakowiec polskiej produkcji o nazwie Tercel. Wiatrakowiec to połączenie helikoptera i samolotu. Wirnik napędzany jest przez powietrze, generuje i kontroluje siłę nośną, ponieważ wykonuje autorotację. Warto zobaczyć to wciąż jeszcze nowe urządzenie. Za sterami doświadczony pilot Romuald Owedyk.

Bushcat Demo Team – słysząc dźwięk syreny kolejowej, rozglądamy się wypatrując pociągu. Podczas jutrzejszego wydarzenia trzeba będzie skierować wzrok trochę wyżej, w poszukiwaniu kolorowego samolotu z Bushcat Demo Team. Pokazy tej grupy wyróżnia nie tylko wyjątkowy, jak dla samolotów dźwięk, ale także pirotechnika i dymy. Warto wspomnieć, że samolot ten, od początku do końca został zbudowany rękami pary, którą tworzy Dominik Motoła oraz Magdalena Taczkowska. Przez blisko dwa lata para ta, publikowała vlogi na kanale „Budujemy Samolot” na platformie YouTube, przedstawiając krok po kroku, etapy budowy i rejestracji samolotu.

Bolkow 105 – ten śmigłowiec to absolutna legenda lotnictwa. Pokaz akrobacji lotniczej z dymami oraz pirotechniką zwłaszcza w nocy daje spektakularne efekty. Za sterami zasiada bardzo doświadczony pilot-instruktor Maciej Dominiak.

Grupa Airborne Pyrotechnics – to jedna z najlepszych grup pokazów nocnych. Na niebie zaprezentują się brytyjscy piloci, ojciec i syn, Tim i Tom Dews w swoich motoszybowcach Grob 109b. Ich pokaz to majestatyczne dzieło artystyczne, ognia pirotechniki i muzyki.

Flyboard team | Latające papcie – połączenie trzech żywiołów, wody, powietrza i ognia. Pokaz dzienny i nocny motoparalotni połączony z pokazami flyboardów, robiących za „żywe pylony” oraz okraszony efektami pirotechnicznymi, stworzy wyjątkowe widowisko, które z pewnością zrobi wrażenie na każdym uczestniku Giżycko Air Show.

Pokazy realizowane są we współpracy ze stowarzyszeniem Grupa Falco 2, która podjęła wyzwanie i szykuje nam podniebną ucztę na koniec wakacji!

Ramowy program pokazów:
19.00 - 20.00 – dzienny blok pokazów
20.15 - 21.00 – nocny blok pokazowy

W ramach Giżycko Air Show organizatorzy zapraszają również na loty widokowe śmigłowcem Robinson R44. Loty będą realizowane od czwartku 31 sierpnia do niedzieli 3 września z Mazury Residence koło Giżycka. Odkrywanie podniebnych wrażeń będzie możliwe dzięki grupie Heli Solution. Ekipę tworzy doświadczony zespół, regularnie prezentujący swój kunszt na pokazach lotniczych w całej Polsce i Europie.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Współautorami plakatu są Michalina Balcerzewska - grafik komputerowy współpracujący z Grupą Falco od lat oraz znany bydgoski fotograf Lech Kałużny.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony