Frequentis ATM Users Experience Conference

Frequentis ATM Users Experience Conference (fot. PAŻP)

Ponad 70 z uczestników wzięło udział w konferencji Frequentis ATM Users Experience Conference, która w dniach 10-12 września br. odbyła się w Krakowie. W tym roku gospodarzem spotkania, które skupia odpowiadającą za technikę kadrę kierowniczą i zarządzająca światowych agencji ruchu lotniczego, była Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.

W poprzednich latach uczestnicy spotkania podejmowani byli przez chorwackie (Dubrownik 2016) i węgierskie agencje żeglugi powietrznej (Budapeszt 2015).

Głównymi tematami konferencji były wyzwania stojące przed branżą ATM w najbliższych latach, możliwości jakie niesie ze sobą wykorzystanie najnowszych technologii w zarządzaniu ruchem lotniczym, a także szanse i zagrożenia ze strony statków bezzałogowych dla lotnictwa i infrastruktury naziemnej.

Część poświęcona dronom oraz następująca po niej debata na ten temat wzbudziły wśród uczestników najwięcej emocji, pokazując wiele ciekawych, czasem odmiennych lub zupełnie przeciwstawnych punktów widzenia na kwestie związane z integracją lotów bezzałogowych statków powietrznych z ruchem załogowym w przestrzeni powietrznej.

Konferencja była także okazją dla Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej do zaprezentowania głównych aspektów swojej działalności i przybliżenia zgromadzonym słuchaczom planów i celów PAŻP na najbliższe lata.


Prezes PAŻP, Janusz Niedziela

Polską Agencję Żeglugi Powietrznej reprezentował Janusz Niedziela, prezes PAŻP, zastępca prezesa Tadeusz Grocholski, Janusz Janiszewski, dyrektor Biura Strategii i Współpracy Międzynarodowej i Piotr Zawisza zastępca dyrektora Biura Służb Technicznych PAŻP.

Następna edycja Konferencji odbędzie się w 2019 roku w Tuluzie, a jej gospodarzem będzie francuska agencja żeglugi powietrznej DSNA.

Źródło: Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
comments powered by Disqus