Przejdź do treści
Forum Lotnicze 2017

Forum Lotnicze – Wpływ hałasu na przyszłość lotnisk

Odszkodowania za nadmierny hałas od lat spędzają sen z powiek zarządom portów lotniczych. Największe lotniska w kraju, m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Katowicach już wydały na ten cel dziesiątki milionów złotych. Roszczenia sięgają jednak kwot wielokrotnie wyższych.

W zeszłym roku Port Lotniczy Poznań-Ławica informował o zawartych ugodach z mieszkańcami na kwotę 3 milionów złotych. Rzecznik lotniska podał jednak, że suma roszczeń sięga nawet 100 milionów. O tym w jakim stopniu hałas wpływa na ograniczenie rozwoju i konkurencyjności portów lotniczych rozmawiać będą we wrześniu goście III Forum Lotniczego.

W debacie udział wezmą: Adrian Furgalski, Wiceprezes Zarządu, Zespół Doradców Gospodarczych TOR; Mariusz Wiatrowski, Wiceprezes Związku Regionalnych Portów Lotniczych, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica; dr Jan Malawko, Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego; Piotr Sawicki, Zastępca dyrektora, Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego, Urząd m.st. Warszawy, a także przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Na Forum Lotniczym poruszone zostaną także kwestie związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, Brexitem, rynkiem bezzałogowców oraz potencjałem przemysłu lotniczego.

Organizatorem Forum jest Zespół Doradców Gospodarczych TOR. Jak co roku na wydarzeniu gościć będą przedstawiciele władz centralnych i samorządowych, przewoźnicy, zarządy portów lotniczych oraz producenci rozwiązań dla infrastruktury lotniczej i przemysłu.

Szczegółowy program i możliwości rejestracji na stronie www.forumlotnicze2017.pl

FacebookTwitterWykop

Nasze strony