Przejdź do treści
Regionalna Fiesta Balonowa (fot. torun.fiestabalonowa.pl)
Źródło artykułu

Festiwal Balonowy Kujawy-Pomorze – Edycja Kopernikańska

Zgodnie z tradycją z początkiem czerwca rozpoczyna się kolejne Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Nieodłącznym elementem Święta Województwa jest uwielbiana przez mieszkańców Fiesta Balonowa.

W tym roku jej patronem jest Mikołaj Kopernik. W dniach 9 – 11 czerwca 2023 r. na kujawsko-pomorskim niebie ponownie ujrzymy kolorowe balony. Załogi z całej Polski będą rywalizować o puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Do rywalizacji w Toruniu zgłosiło się 18 załóg balonowych. W piątek (9 czerwca) o godzinie 17:00 odbędzie się odprawa generalna i rozpoczęcie zawodów (Hotel Mercure). A już na godzinę 19:00 zaplanowano pierwszy lot do konkurencji.

Tego samego dnia po lotach zaplanowano nocny pokaz*. Organizatorzy zapraszają wszystkich pasjonatów sportów balonowych o godz. 22:00 na Plac cyrkowy na Rubinkowie w Toruniu.

W sobotę (10 czerwca) piloci balonowi będą mogli rywalizować o punkty w dwóch lotach: porannym - godz. 5:00 i wieczornym - godz. 19:00. A po lotach, na godzinę 22:00, zaplanowano przejazd z palnikami przez miasto i nocny pokaz (termin rezerwowy)*

W niedzielę (11 czerwca) zaplanowano lot poranny (godz. 5:00) do konkurencji dodatkowej*. O godzinie 11:00 odbędzie się wręczenie nagrody specjalnej.

* Loty, jak i pokazy są ściśle uzależnione od warunków pogodowych, dlatego organizatorzy proszą o śledzenie fanpage wydarzenia celem zweryfikowania aktualnych informacji.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony