Przejdź do treści
Źródło artykułu

Dzień Otwarty Heli Solution

Już w sobotę 22 kwietnia na lotnisku Aeroklubu Radomskiego w Piastowie odbędzie się Dzień Otwarty szkoły śmigłowcowej Heli Solution. Wydarzenie rozpocznie się o 14:00 i potrwa do zmroku. 

W programie przewidziano atrakcje zarówno na ziemi, jak i w powietrzu. Planowane są loty zapoznawcze śmigłowcem Robinson R44, który należy do szkoły Heli Solution, oraz o 16:00 i 19:00 pokaz dzienny i nocny śmigłowca Bölkow Bo 105.

Dużym wydarzeniem będzie oficjalna premiera nowego malowania śmigłowca Bo 105. Bo 105 to absolutna legenda lotnictwa. Przez dekady służył w wojsku, zaś w ostatnich latach prezentuje się na największych pokazach lotniczych w Polsce i za granicą. Wyróżnia się nadzwyczajną manewrowością. Zaimplementowane w czasie projektowania Bölkowa rozwiązania techniczne znacznie wyprzedzały jego czasy i pomimo upływu lat imponują do dziś. Uczestnicy wydarzenia będą świadkami uroczystej prezentacji nowego malowania maszyny.

Heli Solution to szkoła śmigłowcowa tworzona przez doświadczony zespół. Baza szkoły znajduje się na lotnisku Radom-Piastów, a szkolenia odbywają się na niezawodnym śmigłowcu Robinson R44. Oprócz szkoleń, Heli Solution m.in. bierze udział w imprezach lotniczych oraz zleceniach specjalnych. 

Dzień Otwarty Heli Solution rozpocznie sezon imprez lotniczych w Polsce. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału. Wstęp na wydarzenie jest wolny. 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony