Dwukrotny mistrz świata w akrobacji szybowcowej zmienia konkurencję

Maciej Pospieszyński podczas składania swojego nowego samolotu Extra 330sc (fot. Krystian Walczak)

Gościem Magazynu Sportowego był Maciej Pospieszyński, dwukrotny szybowcowy mistrz świata w kategorii Unlimited. Teraz specjalista od bezsilnikowych maszyn będzie próbował swoich sił w akrobacji samolotowej. – To nowe wyzwanie – podkreślał pilot.

Jak przekonywał gość Polskiego Radia 24, jego dotychczasowe osiągnięcia i doświadczenia w akrobacji szybowcowej pozwolą mu na rywalizację za sterami maszyny wyposażonej w silniki. – Dwa tytuły mistrza świata, a także medale innych imprez, pokazują że nie było w tym wszystkim przypadku. Myślę, że jestem gotowy, by spróbować sił w akrobacji samolotowej – mówił Maciej Pospieszyński.

Pilot zaznaczył jednak w Magazynie Sportowym, że przejście z maszyn bezsilnikowych na silnikowe to spore wyzwanie. –  W akrobacji szybowcowej, w której do tej pory rywalizowałem, są duże przeciążenia, jest też dużo dynamiki. W akrobacji samolotowej to wszystko jest jeszcze podniesione do kwadratu – wyjaśniał gość PR24.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Krzysztofa Łoniewskiego z Maciejem Pospieszyńskiem na stronie: www.polskieradio.pl

Źródło: Polskie Radio
comments powered by Disqus