Dublin: Lotnisko zabiega o więcej nocnych operacji. "To niedopuszczalne"

Port lotniczy w Dublinie - płyta oświetlona (fot. Dublin Airport)

Port lotniczy w Dublinie zainwestował 320 mln euro w budowę nowego pasa startowego i pragnie zmienić ograniczenia dotyczące nocnych operacji w celu zwiększenia liczby lotów do stolicy Irlandii. Nie wszystkim decydentom z Zielonej Wyspy podoba się jednak ten pomysł.

Przed wybuchem pandemii koronawirusa lotnisko w Dublinie było jednym z najbardziej ruchliwych w całej Unii Europejskiej i zarazem jednym z najszybciej rozwijających się. Właśnie w tym porcie ląduje ponad 80 proc. podróżnych przybywających do Irlandii.

Władze stołecznego lotniska, w odpowiedzi na przyszłe potrzeby pasażerów, złożyły wniosek do rady hrabstwa Fingal z prośbą o przedłużenie godzin pracy. Największy port Zielonej Wyspy dąży także do zniesienia ograniczenia liczby lotów w godzinach od 23:00 do 7:00. Limit ma wejść w życie w 2022 roku, kiedy zostanie udostępniony nowy północny pas startowy – 10L 28R.

Port lotniczy w Dublinie proponuje zastąpienie ograniczenia całorocznym limitem hałasu nocnego w godzinach od 23:30 do 6:00. Władze stołecznego lotniska zabiegają również o pozwolenie na starty i lądowania z nowego północnego pasa startowego w godzinach od 23:00 do północy oraz od 6:00 do 7:00.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rynek-lotniczy.pl

Źródło: rynek-lotniczy.pl
comments powered by Disqus