Dron ułatwi pracę policji, straży pożarnej i formacji OC w powiecie gryfickim

Dron ułatwi pracę policji, straży pożarnej i formacji OC w powiecie gryfickim (fot. gryfice.pl)

W powiecie gryfickim dron pomoże m.in. w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych, w pracach operacyjnych monitoringu ruchu drogowego, przy ochronie imprez masowych czy działań na miejscu zbrodni.

Dnia 13 grudnia br. przy Szkole Podstawowej nr 4 odbyło się szkolenie praktyczne z obsługi drona. Przeprowadzone ćwiczenia są częścią trwających od kilku dni w Starostwie Powiatowym w Gryficach szkoleń, które zakończą się egzaminem UAVO przyznającym uprawnienia do kierowania bezzałogowym statkiem powietrznym w celach innych niż loty sportowe i rekreacyjne.

Sam dron o wartości 118,436,70 gr to nowoczesny, profesjonalny sprzęt wyposażony między innymi w wysokiej klasy kamerę termowizyjną, kamerę przeznaczoną do fotografii lotniczej oraz najmocniejszą na rynku kamerę z 30krotnym zoomem optycznym. Urządzenie będzie wykorzystywane przez Powiatową Komendę Policji w Gryficach, Powiatową Państwową Straż Pożarną w Gryficach oraz Powiatową Formację Analizy Danych i Alarmowania OC. W ćwiczeniach nadzorowanych przez Starostę Powiatu Gryfickiego Ryszarda Chmielowicza, brali udział przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Gryficach i wyżej wymienionych jednostek.

Tak zaawansowany sprzęt znacznie ułatwi pracę służb. Dron może być wykorzystywany m.in. w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych, w pracach operacyjnych monitoringu ruchu drogowego, przy ochronie imprez masowych czy działań na miejscu zbrodni. Ponadto pomoże przy ocenie skali lub źródła pożarów oraz w działaniach służących zapobieganiu lub zwalczaniu klęsk żywiołowych i katastrof.


(fot. gryfice.pl)

Źródło: Starostwo Powiatowe w Gryficach
comments powered by Disqus