Białystok: Przy okazji referendum chcą pytać o lokalizację lotniska

samolot na niebie

Pomysłodawcy referendum dotyczącego budowy lotniska w Białymstoku mają kolejny pomysł – przy okazji głosowania chcą poprosić ludzi o wskazanie najbardziej preferowanej lokalizacji dla portu. Z takim wezwaniem skierowali się do marszałka – podaje serwis Poranny.pl.

Chodzi o lokalizacje, które były już wcześniej wskazywane: Topolany, Saniki, Suwałki, Zawady, Białystok, z opcją innej lokalizacji wskazanej przez obywatela.

Samo referendum zaplanowano na 15 stycznia przyszłego roku. To ostateczny termin, w jakim można było zaplanować referendum. W połowie stycznia minie bowiem ograniczenie 50 dni, kiedy trzeba wykonać wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Referendum zorganizuje i sfinansuje województwo.

Cały artykuł można przeczytać na stronie: www.rynekinfrastruktury.pl


Dziś (9 grudnia) o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku odbędzie się nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa Podlaskiego, podczas której rozpatrzony zostanie projekt uchwały w sprawie powołania wojewódzkiej komisji do spraw referendum w przedmiocie budowy w województwie podlaskim regionalnego portu lotniczego.

Obrady nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego będzie można oglądać na żywo:

Źródło: rynekinfrastruktury.pl
comments powered by Disqus