Przejdź do treści
Szybowiec - start za wyciągarką (fot. Aeroklub Poznański)
Źródło artykułu

Bezpłatne szkolenie szybowcowe dla młodzieży w Aeroklubie Poznańskim

Aeroklub Poznański zaprasza osoby w wieku od 16 do 18 roku życia do wzięcia udziału w rekrutacji na szkolenie szybowcowe (teoria i praktyka) w sezonie 2024.

W trakcie bezpłatnego szkolenia teoretycznego na lotnisku w Kąkolewie zostanie wyłoniona grupa kursantów, których pełne teoretyczne i praktyczne szkolenie szybowcowe sfinansuje Aeroklub Poznański.

Kandydatem na bezpłatne teoretyczne szkolenie szybowcowe może być osoba, która urodziła się w latach 2006 – 2008, uczęszcza do szkoły w Poznaniu lub w okolicach Grodziska Wielkopolskiego i Nowego Tomyśla kończącej się egzaminem maturalnym, wypełniła i przesłała formularz zgłoszenia na szkolenie do 8 marca 2024 r. Osoby, które uzyskają najlepsze wyniki z testów zostaną zakwalifikowane na szkolenie praktyczne.

Kandydatem na bezpłatne praktyczne szkolenie szybowcowe może być osoba w wieku od 16 do 18 roku życia, która wykaże się umiejętnościami potwierdzonymi wysokimi wynikami testu sprawnościowego, a także wykaże się wiedzą z dziedziny lotnictwa (test/egzamin z wiedzy o lotnictwie). Do szkolenia praktycznego zakwalifikowane zostaną osoby, które w wymaganym terminie uzyskają badania lotniczo-lekarskie pierwszej klasy.

Warunkiem koniecznym udziału w szkoleniu jest wypełnienie elektroniczne formularza zgłoszeniowego do 8 marca 2024 r. Nie przegap swojej szansy, zgłoś się już dziś!

Formularz zgłoszeniowy – (LINK)

Orientacyjny harmonogram szkolenia:
• 9 marca – Spotkanie organizacyjne
• Zajęcia teoretyczne odbędą się w następujące weekendy:
  – 16 - 17 marca
  – 23 - 24 marca
  – 6 - 7 kwietnia
  – 13 - 14 kwietnia
  – 20 - 21 kwietnia
  Zajęcia będą się odbywały w sobotę przez cały dzień (8h) i w niedzielę do około godziny 14:00
• 14 kwietnia – Test teoretyczny
• 20 kwietnia – Testy sprawnościowe oraz rozmowy kwalifikacyjne
• 27 kwietnia – Rozpoczęcie szkolenia praktycznego

Więcej informacji na stronie Aeroklubu Poznańskiego.

Bezpłatne szkolenie szybowcowe w Aeroklubie Poznańskim dla młodzieży 2024 (fot. Aeroklub Poznański)
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony