Baza w Dęblinie – inwestycje nabiorą tempa

41BLotSz (banner)

Płaszczyzny postoju statków powietrznych przed czterema hangarami na lotnisku 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie wyremontuje ekipa spółki Skanska SA. Złożyła ona najtańszą ofertę w przetargu nieograniczonym ogłoszonym 13 lipca przez 12 Terenowy Oddział Lotniskowy w Warszawie.

Firma za rozbiórkę i odtworzenie uszkodzonych nawierzchni przed hangarami 1, 2, 3, 4 oraz wykonanie odwodnienia nawierzchni zaproponowała cenę 5,253 miliona złotych. Konkurencyjna oferta spółki Strabag była o prawie milion złotych droższa. Umowa na wykonawstwo została z nią podpisana 14 sierpnia.

Równocześnie dobiegają w 12 TOL analizy 9 ofert złożonych w przetargach na budowę w Dęblinie bazy kompanii obsługi lotniska. Roboty obejmą rozbiórkę obiektów strzelnicy; budowę budynku administracyjno-socjalnego; budowę garażu dla pojazdów ciężarowych, osobowo-terenowych, sprzętu lotniskowego z myjnią i warsztatami; budowę magazynu z garażem dla sprzętu inżynieryjnego i agrotechnicznego; budowę dwóch zbiorników na środki odladzające; budowę stanowisk opróżniania odkurzaczy lotniskowych; rampy rozładunkowej; dróg i chodników oraz elementów zagospodarowania terenu; przyłączy sieci infrastruktury technicznej i komunalnej. Firmy żądają za wykonanie projektu od 28 do 38 milionów złotych. Ich oferty muszą być dokładnie przeanalizowane. Komisja 12 TOL zapisała w warunkach przetargu, że oczekuje oddania obiektów do eksploatacji oraz protokólarnego przekazania ich użytkownikowi do 30 września 2014 roku.

Toczy się również w 12 TOL przetarg na budowę wielofunkcyjnego portu lotniczego dla bazy w Dęblinie – przewidziana jest budowa samego portu, parkingu samochodowego, dróg i chodników oraz elementów zagospodarowania terenu. Wpłynęły trzy oferty od zainteresowanych wykonawców, wycenione na około 17 milionów złotych każda. Ten przetarg powinien zostać rozstrzygnięty za kilka tygodni, gdyż koperty z ofertami zostały otwarte 20 sierpnia. Komisja 12 TOL oczekuje wykonania zlecenia i oddania obiektów do eksploatacji do 28 listopada 2014 roku.

Liczymy na to, że za dwa lata baza w Dęblinie nabierze nowoczesnego wyglądu i zacznie przypominać nasze jednostki w Łasku, Krzesinach i Powidzu. Przypominamy, że już trwa tam budowa nowoczesnej strażnicy dla lotniskowej straży pożarnej.

Ppłk Artur Goławski
rzecznik prasowy Dowództwa Sił Powietrznych

Źródło: Siły Powietrzne
comments powered by Disqus