Babimost: W styczniu poznamy przewoźnika, który obsłuży połączenie z Warszawą

Port Lotniczy Zielona Góra (fot. lubuskie.pl)

Jeszcze w styczniu powinniśmy poznać przewoźnika, który będzie realizował regularne połączenia lotnicze do Warszawy i z powrotem w ramach województwa lubuskiego. Ale w przyszłym roku być może nie skończy się na jednej trasie.

W ubiegłym tygodniu, 22 grudnia, odbyło się spotkanie w sprawie przyszłości i rozwoju Portu Lotniczego Zielona Góra w Babimoście. Wzięła w nim udział Alicja Makarska, członek zarządu województwa lubuskiego i dyrektor lotniska Michał Anczykowski. Podczas spotkania poruszona została m.in. kwestia zwiększenia możliwości operacyjnych lotniska poprzez wykorzystanie obecności baz wojsk amerykańskich w województwie lubuskim od stycznia 2017 r. oraz konieczności uzupełnienia wyposażenia lotniska i rozwoju ruchu towarowego cargo.

Wśród najważniejszych zadań lotniska na najbliższy czas wymienia się finalizację umowy z Przedsiębiorstwem Państwowym Porty Lotnicze (PPL) dotyczącej współpracy na najbliższe lata. O tym, że współpraca będzie kontynuowana, wiadomo od września bieżącego roku. Wcześniej PPL rozważał wycofanie się z zarządzania lubuskim lotniskiem. Nowy dyrektor naczelny PPL Mariusz Szpikowski, który objął swoją funkcję w styczniu bieżącego roku zapewnił jednak, że nic takiego nie będzie miało miejsca.

Cały artykuł można przeczytać na stronie: www.rynekinfrastruktury.pl

Źródło: rynekinfrastruktury.pl
comments powered by Disqus