Przejdź do treści
Andrzej Mochoń w towarzystwie mundurowych na MSPO 2020 (fot. targikielce.pl)
Źródło artykułu

Andrzej Mochoń z "Błękitnymi Skrzydłami"

Prezes Zarządu Targów Kielce otrzymał lotnicze Honorowe Wyróżnienie Roku za całokształt wybitnej działalności dla lotnictwa polskiego.

Kapituła "Błękitnych Skrzydeł" złożona z przedstawicieli redakcji Magazynu Lotniczego Skrzydlata Polska, członków Fundacji Ludzi Lotnictwa – FL2 przy wsparciu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych po raz kolejny przyznała wyróżnienia osobom indywidualnym oraz instytucjom za wybitne osiągnięcia lotnicze oraz całokształt wybitnej działalności dla lotnictwa polskiego. Nagrody „Błękitne Skrzydła” przyznawane są od 1964 roku.

To najbardziej prestiżowe wyróżnienie w świecie lotnictwa w Polsce – mówi Wojciech Łuczak redaktor naczelny Magazynu Lotniczego Skrzydlata Polska. – Kapituła, przyznała nagrodę prezesowi Targów Kielce Andrzejowi Mochoniowi za niezwykłą determinację w doprowadzeniu do sukcesu edycji MSPO i Aviation Expo w roku pandemii.

Dr Andrzej Mochoń został nagrodzony także  za aktywne wsparcie Muzeum Lotnictwa Sił Powietrznych w Dęblinie oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Ekspozycje tych podmiotów wielokrotnie można było oglądać w Targach Kielce podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego czy Targów Lotniczych AVIATION EXPO.

We wrześniu 2020 roku w Targach Kielce odbyła 28 edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, która zgromadziła 185 wystawców z 15 krajów, pomimo ogromnych perturbacji związanych ze zmieniającymi się między innymi przepisami w ruchu międzynarodowym w związku z pandemią SARS Cov-2.  Przeciwników organizacji wydarzenia mogły zaskoczyć  przygotowane w reżimie sanitarnym wystawy, brak zakażeń oraz zadowolenie wystawców i zwiedzających pomimo znacznie mniejszego rozmiaru targów.  Salon Obronny w 2020 roku  zgromadził elitę producentów uzbrojenia rakietowego – od Raytheona i Lockheed Martin z USA po brytyjską część MBDA. Przez trzy dni wystawę odwiedziło kilka tysięcy gości.

Podobnie branża lotnicza wyniosła pozytywne opinie z II Międzynarodowych Targów Lotniczych Aviation Expo, które odbyły się w Targach Kielce we wrześniu tego roku. Niestety, krótki czas w którtym udało się zorganizować kilka wydarzeń targowych nie poprawiły sytuacji branży. Zakaz spotkań bezpośrednich wywołanych pandemią dotkliwie ją doświadcza.  – Z nadzieja czekamy na koniec pandemii i zniesienie obostrzeń, przygotowując się do kolejnego sezonu targowego – mówi Andrzej Mochoń prezes Targów Kielce – We wrześniu 2021 do MSPO i Aviation Expo dołączy kolejne wydarzenie Międzynarodowe Forum Sektora Kosmicznego, o organizacji którego zdecydowaliśmy kilka dni temu we współpracy z Politechniką Świętokrzyską i firmą Spartaqs – biura konstrukcyjnego działającego w branży high-tech.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony