Przejdź do treści
H145M Airbus Helicopters
Źródło artykułu

Airbus zwiększa obecność na MSPO 2022

Podczas tegorocznej edycji MSPO w Kielcach Airbus zaprezentuje światowej klasy produkty i usługi dla polskich programów modernizacyjnych z dziedziny obronności, kosmosu i bezpieczeństwa narodowego. Zapraszamy gości do odwiedzenia w dniach 6-9 września dwóch targowych lokalizacji Airbusa: stoiska 48 w hali E oraz wystawy plenerowej obok hali G.

W hali E Airbus zaprezentuje model samolotu C295, który w polskich Siłach Powietrznych wykonuje taktyczno-logistyczne zadania transportowe i ewakuacji medycznej. Sprawdzony w operacjach w Iraku i Afganistanie C295 może być również przystosowany do roli morskiego samolotu patrolowego i platformy rozpoznania elektronicznego (SIGINT). Centrum serwisowe C295 w Warszawie jest w stanie przeprowadzić unifikację samolotów tego typu.

Na wystawie pojawi się również model samolotu A330 Multi Role Tanker Transport (MRTT). Klienci mogą zdecydować się na ustanowienie własnych zdolności do tankowania w locie lub dołączyć do Europejskiego Programu Współdzielenia Floty tankowców (Multinational MRTT Fleet, MMF). Ostatnio Airbus A330 MRTT jako pierwszy na świecie samolot-cysterna otrzymał certyfikat potwierdzający możliwość automatycznego tankowania innych samolotów w powietrzu (A3R). System A3R nie wymaga dodatkowego wyposażenia w maszynie pobierającej paliwo i ma na celu zmniejszenie obciążenia pracą operatora systemu tankowania, poprawę bezpieczeństwa i optymalizację wydajności operacji przesyłu paliwa.

W dziedzinie wykorzystania kosmosu Airbus proponuje rozwiązania oparte na konstelacji satelitów Pléiades Neo. Airbus może też wspierać polskie siły zbrojne w rozwoju łączności satelitarnej (SatCom).

Na wystawie zewnętrznej Airbus zaprezentuje sprawdzony w eksploatacji, lekki i przystępny cenowo dwusilnikowy śmigłowiec H145M. Wiropłat ten może służyć Marynarce Wojennej, Wojskom Lądowym i Siłom Powietrznym do zadań szkoleniowych, ewakuacji medycznej, misji transportowych i uderzeniowych oraz wspierać działania służb porządku publicznego.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony