6-milionowy pasażer w Porcie Lotniczym Kraków

6-milionowy pasażer w Porcie Lotniczym Kraków (fot. Kraków Airport)

19 listopada 2018 r. z usług krakowskiego lotniska skorzystał 6-milionowy pasażer. Port Lotniczy Kraków jest jedynym portem regionalnym w Polsce, który w ciągu roku obsłużył ponad 6 mln pasażerów.

6-milionowym podróżującym #PROSTOzKRAKOWA była pani Anna, która wybrała się w podróż do Chicago z LOT-em. Na krakowskim lotnisku pasażerkę powitali: Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport; Adrian Kubicki, dyrektor  komunikacji korporacyjnej LOT; oraz Krzysztof Mazur, dyrektor krakowskiego oddziału LS Airport Services. 

Prezes Portu Lotniczego Kraków, Radosław Włoszek, pogratulował 6-millionowemu pasażerowi, podziękował pasażerom za korzystanie z usług krakowskiego lotniska, a także wszystkim pracownikom i służbom lotniskowym, dzięki których codziennej współpracy dzisiejsze wydarzenie było możliwe.

Zgodnie z prognozami w 2018 r. z usług krakowskiego lotniska skorzysta ponad 6,5 mln pasażerów; to tak jakby niemal każdy Małopolanin wybrał się dwukrotnie w podróż lotniczą w tym roku. Jest to możliwe dzięki szerokiej siatce połączeń, oferowanej  przez ponad dwudziestu przewoźników, a także codziennej współpracy wielu osób, które dbają o bezpieczeństwo i sprawny przebieg podróży prosto z Krakowa – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Portu Lotniczego Kraków.

– Statystyki pokazują, że coraz więcej pasażerów korzysta z podróży lotniczej – przygotowujemy się na to. Analiza trendów oraz potencjał Małopolski i Krakowa i mają swoje przełożenie w  zadaniach, które stoją przed lotniskiem w ciągu najbliższych dwóch dekad – dodał Radosław Włoszek.


(fot. Kraków Airport)

Prezes Radosław Włoszek oraz przedstawiciele przewoźnika i firmy handlingowej obsługującej rejs wręczyli Pani Annie niespodziankę w postaci voucheru na przelot dla dwóch osób w klasie Premium Economy na dowolny rejs z siatki narodowego przewoźnika z Krakowa (także z Krakowa przez Warszawę) do dowolnego miejsca w Europie, usługę VIP w Porcie Lotniczym Kraków i zestaw gadżetów. Na pozostałych pasażerów rejsu #PROSTOzKRAKOWA do Chicago  również czekały drobne upominki.


(fot. Kraków Airport)

Ciekawostki #flyKRK:
–  8 000 km – najdłuższa bezpośrednia trasa oferowana  z Kraków Airport to połączenie do Chicago,
–  niemal 55 tysięcy niemowląt – podróżowało wśród 6 milionów pasażerów, którzy zostali obsłużeni w Porcie Lotniczym Kraków,
– 51.530.747 km – odległość, którą pokonały samoloty przewożąc 6 mln pasażerów na trasach z/do Portu Lotniczego Kraków; dla porównania to:

  • w przybliżeniu 1/18 drogi, którą przebywa nasza planeta w ciągu całego roku;
  • 30 razy więcej niż Patron lotniska św. Jan Paweł II przebył podczas wszystkich pielgrzymkowych dróg w czasie swojego pontyfikatu;
  • blisko 67 podróży na Księżyc tam i z powrotem;
  • ponad 1 400 razy więcej niż odległość pokonana przez zawodników wszystkich drużyn biorących udział w tegorocznych XXI Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej.
Źródło: Port Lotniczy Kraków
comments powered by Disqus