Przejdź do treści
Źródło artykułu

2. Międzynarodowy Festiwal Balonowy "Odlotowa Małopolska"

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Aeroklub Nowy Targ, Małopolska Organizacja Turystyczna oraz Kraków Balloon Team zapraszają pilotów balonowych do udziału 2. Międzynarodowym Festiwalu Balonowym, który odbędzie się w dniach 31.03 – 2.04.2023 r. na Podhalu.

Organizatorzy planują udział 25 balonów. W czasie Festiwalu zaplanowano 3 loty, plus dodatkowy lot sponsorski. Bazą dla pilotów będzie Hotel Litworowy Staw w Białce Tatrzańskiej.

Pierwszy start balonów w ramach festiwalu zaplanowano w piątek (31 marca) na godzinę 15:30 z Białki Tatrzańskiej. Tego dnia o godzinie 19:30 odbędzie się oficjalne rozpoczęcie imprezy oraz uroczysta prezentacja uczestników festiwalu balonowego.

W sobotę (1 kwietnia) odbędą się dwa loty zawodnicze. Poranny start o godz. 7:30 zaplanowany z okolic: Czorsztyn v Niedzica. A start dolotu popołudniowego odbędzie się z aeroklubowego lotniska Nowy Targ (EPNT) o godzinie 15:30. Tego dnia o godzinie 19:30 odbędzie się uroczyste zakończenie zawodów podczas których toczyła się rywalizacja o Puchar Marszałka Małopolski Balonów na Ogrzane Powietrze, Puchar Prezesa MOT, Puchar Sponsora Tytularnego, Puchar Głównego Balonowego Mecenasa Medialnego, Puchar Wójta Gminy, etc.

Ale to jeszcze nie koniec. Na niedzielę (2 kwietnia) zaplanowano czwarty lot sponsorski o Puchar Wójta Gminy. Będzie to lot poranny. Start o godzinie 7:30 z Białki Tatrzańskiej.

Zapraszamy serdecznie wszystkich fanów lotnictwa i balonów na miejsca startów, gdzie będzie można obserwować przygotowania do lotów. 

Warunki uczestnictwa w festiwalu:
–  Załoga: pilot +2
–  Przyjazd z gazem na pierwszy lot i wyjazd z gazem po ostatnim locie 
–  OPŁATA + KAUCJA 1200zł
–  Dodatkowa osoba w załodze 300 zł

W cenie opłaty wpisowej jest uwzględnione: zakwaterowanie załóg balonowych, impreza na rozpoczęcie, bankiet na zakończenie, gaz na wszystkie zaplanowane loty, AZOT, mapy, pełne wyżywienie.

Potwierdzenie uczestnictwa w Festiwalu należy zgłosić poprzez wysłanie karty zgłoszenia na adres: balon.EPNT@gmail.com do dnia 15 marca 2023 r.

•  Karta zgłoszenia

•  Program

Więcej informacji w piśmie organizacyjnym – LINK.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony