Promocja Wielkopolskiej Eskadry Niepodległości w Poznaniu

Promocja Wielkopolskiej Eskadry Niepodległości w Poznaniu (fot. put.poznan.pl)

Politechnika Poznańska zaprasza 27 grudnia 2015 r. na Plac Wolności w Poznaniu, gdzie podczas obchodów rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego uczelnia promować będzie Wielkopolską Eskadrę Niepodległości. Jest to projekt Politechniki Poznańskiej z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, stulecia utworzenia szkolnictwa wyższego w Poznaniu oraz otwarcia pierwszego w Polsce Aeroklubu.

Ideą projektu jest uczczenie tych wyjątkowych wydarzeń poprzez wspomnienie początków lotnictwa polskiego w Poznaniu i zbudowanie czterech replik samolotów Fokker zdobytych przez Powstańców Wielkopolskich na Ławicy w pierwszych dniach stycznia 1919 roku. Samoloty - odtworzone wg starych dokumentacji, a zbudowane ze współczesnych materiałów - będą latać podczas pokazów, widowisk i innych jubileuszowych uroczystości.

27 grudnia Politechnika Poznańska planuje wystawienie namiotu wraz z foto-standem z wizerunkiem samolotu z okresu Powstania Wielkopolskiego. Dodatkowo studenci PP (w ubraniach z logo Uczelni)  będą informować o akcji i rozdawać ulotki popularyzujące ją (m.in. z numerem konta, na które można dokonywać wpłat).

Organizatorem eventu jest Dział Informacji i Promocji PP.

Źródło: Politechnika Poznańska
comments powered by Disqus