Nauka i edukacja lotnicza w Poznaniu
To konferencja skierowana do tych wszystkich, którzy poważnie myślą o lotnictwie jako sposobie na życie i pracę. Wydarzenie nacelowane głównie na młodych ludzi to ciekawa sposobność na wyklarowanie własnych planów na przyszłość.
Konferencja odbędzie się 4 grudnia 2008 roku o godzinie 11.00 w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej przy ulicy Piotrowo 2. Konferencja jest organizowana w ramach projektu „Era inżyniera. Rozbudowa Potencjału Rozwojowego Politechniki Poznańskiej”.
Podczas konferencji zaprezentowana zostanie m.in. oferta edukacyjna poznańskich szkół i uczelni kształcących w kierunkach związanych z lotnictwem oraz perspektywy rozwoju transportu lotniczego.
Konferencji towarzyszyć będzie prezentacja sprzętu lotniczego oraz wystawa fotograficzna.
Konferencja ma charakter otwarty. Udział w Konferencji jest bezpłatny dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego
Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych.
Program oraz treść zaproszenia na stronie Politechniki Poznańskiej .
-------------------------------------------------------------------
Era inżyniera. Rozbudowa potencjału rozwojowego Politechniki Poznańskiej to projekt realizowany z dofinansowaniem środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej
Projekt jest realizowany od 15 sierpnia 2008 do grudnia 2012 roku. Pełnomocnikiem Rektora do spraw projektu został prof. dr hab. inż. Tomasz Łodygowski. Za realizację projektu odpowiada 7 osobowy zespół oraz zespoły merytoryczne.
Głównym celem przedsięwzięcia jest dostosowanie kształcenia na poziomie wyższym do potrzeb gospodarki, a przede wszystkim rynku pracy oraz poprawa jakości edukacyjnej Politechniki Poznańskiej.
W ramach Projektu do 2013 roku zostaną uruchomione nowe kierunki studiów, specjalizacje oraz studia podyplomowe. Studenci otrzymają ofertę praktyk i staży oraz możliowść skorzystania z zajęć wyrównawczych z matematyki i fizyki. Na potrzeby projektu powstanie także innowacyjna platforma e-recruitment.
Odbiorcami rezultatów Projektu będą również nauczyciele akademiccy, którzy dzięki kursom, szkoleniom, konferencjom i stażom w najlepszych ośrodkach światowych podniosą jakość swojego warsztatu dydaktycznego i naukowego.
Projekt obejmuje też szkolenia dla kadry zarządzającej uczelnią oraz wdrożenie modelu zarządzania jakością w uczelni.
Komentarze