Przejdź do treści
Źródło artykułu

IX Halowe Zawody Modeli Latających w Białymstoku

Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej, Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku, Instytut Lotnictwa w Warszawie oraz Aeroklub Białostocki zapraszają na IX Halowe Zawody Modeli Latających w Białymstoku oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Sporty Lotnicze w Harmonii z Naturą”. Impreza odbędzie się 20.02.2016 r. o godzinie 10:00 w Hali Sportowej Politechniki Białostockiej przy ul. Wiejskiej 41.

Zawody mają charakter otwarty i rozegrane zostaną w 2 grupach współzawodnictwa: „Dzieci” oraz „Open”. Każdy zawodnik wykonuje 3 loty (kategoria „Dzieci”) oraz 5 lotów (kategoria „Open”), których mierzony jest czas. O końcowej klasyfikacji zdecyduje suma czasów z 2 (kategoria „Dzieci”) oraz 3 (kategoria „Open”) najlepszych  lotów.

Wymagania techniczne modeli:

Dla kategorii wiekowej „Dzieci” organizatorzy przewidzieli około 100 zestawów modeli częściowo przygotowanych do montażu, które będą udostępnione bezpłatnie podczas rejestracji uczestników zawodów w dniu 20.02.2016 r. Do udziału w zawodach dopuszcza się również modele, które były dostarczone przez organizatorów w poprzednich latach. Przed rozpoczęciem zawodów odbędą się warsztaty, podczas których modele zostaną złożone oraz wyregulowane do lotu. O otrzymaniu modelu decyduje kolejność rejestracji!

Dla kategoria „Open”: dowolny model spełniający następujące wymagania (wg. przepisów klasy F1N): model halowy szybowca wypuszczany z ręki to model puszczany w pomieszczeniu zamkniętym, bez napędu, w którym siła nośna jest wytwarzana przez siły aerodynamiczne działające na płaty nośne nieruchome względem modelu w locie (tj. powierzchnie, które nie wykonują ruchu obrotowego takiego jak w śmigłowcu, ani ruchu wahadłowego takiego jak w skrzydłowcu).

Nagrody:
Za  zajęcie  1,  2  i  3  miejsca  w  danej  kategorii  wręczone  zostaną  dyplomy,  puchary  oraz  nagrody rzeczowe. Za zajęcie miejsc od 4 do 10 zosta ną wręczone dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W trakcie imprezy przewidziane są m.in.: wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac konkursu plastycznego, wystawa i pokazy modeli latających zdalnie sterowanych oraz prezentacja Aeroklubu Białostockiego

Program imprezy:
9:00-9:50 – Rejestracja zawodników i trening
10:00 – Uroczyste otwarcie imprezy
10:20 – Podsumowanie konkursu plastycznego
10:40 – Rozpoczęcie zawodów
ok. 14:00 – Zakończenie Zawodów Modeli Halowych

Więcej informacji na stronie: www.modele.pb.edu.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony