Policyjne zabezpieczenie na Lotnisku Chopina przylotów obywateli RP w ramach akcji "LOT do domu"

Policyjne zabezpieczenie na Lotnisku Chopina przylotów obywateli RP w ramach akcji "LOT do domu" (fot. policja.pl)

Policjanci z Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie oraz Oddziału Prewencji Policji codziennie biorą udział w zabezpieczeniu przylotów Polaków w ramach akcji „LOT do domu”.

Od 15 marca br. na Lotnisku Chopina w Warszawie realizowane jest policyjne zabezpieczenie przylotów kilkudziesięciu tysięcy obywateli Polski z różnych stron świata w ramach akcji „LOT do domu”. Do akcji przyłączyło się PKP Intercity, które w porozumieniu z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT uruchomiło dodatkowe pociągi ze stacji Lotnisko Chopina oraz firma Polonus, która zapewnia połączenia autokarowe dla przylatujących.

Codziennie na Lotnisko Chopina przylatuje kilkadziesiąt samolotów z naszymi rodakami. Policjanci z Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie z pionu prewencji i kryminalnego zabezpieczają przyloty na płycie lotniska, udzielając wsparcia służbie medycznej, Straży Granicznej oraz Wojskom Obrony Terytorialnej.

Lotniskowi stróże prawa wspólnie z funkcjonariuszami Oddziału Prewencji Policji zabezpieczają również drogi przejścia przemieszczających się po lotnisku podróżnych, udzielając im niezbędnych informacji o możliwościach dotarcia do środków transportu z Lotniska Chopina do planowanego miejsca kwarantanny.

Źródło: policja.pl
comments powered by Disqus