Balony nad Warszawą – relacja filmowa

Balon w niskim locie nad Wisłą koło Wisłostrady (fot. kadr z filmu na youtube.com)

Sporo się działo na niebie w dniu 14.08.2020 r.! Motoparalotnia, drony, samoloty, oraz gwóźdź programu – balony nad Warszawą!

Tego dnia w Warszawie odbyło się niezwykłe widowisko – Balonowy Cud nad Wisłą 1920-2020. Na 100-lecie Bitwy Warszawskiej nad centrum Warszawy przeleciało kilkanaście balonów, tworząc niezwykły krajobraz.

W wydarzeniu tym wzięli równiez udział Aleksandra Łogusz i Maciej Margas z Poland On Air, którzy zajmują się fotografią lotniczą.

Team Poland On Air nagrał dla Was relację z tego wyjątkowego wydarzenia. Balony na tle panoramy Warszawy z lotu ptaka prezentują się fenomenalnie, bardzo efektownie, a nagrywanie ich sprawiało Alekszandze i Maciejowi dużo radości. Warszawa z lotu ptaka z balonami na pierwszym planie wyglądała po prostu pięknie!

Na filmie widać m.in. Stare Miasto, wieżowce przy Rondzie Daszyńskiego – Skyliner, Generation Park, a także Rondo 1, Złota 44, Varso Tower, PKiN, Wisłę oraz warszawskie mosty. Organizatorem wydarzenia była Balonowa Strona Nieba.

Wszystkim tym, którzy nie mogli wczoraj śledzić balonów nad warszawą przypominamy, że dziś od godz. 18:00 zaplanowano start balonu z flagą oraz loty przez Wisłę – start balonów z Ogrodów Dolnych Zamku Królewskiego i innych warszawskich lokalizacji. Będą też loty balonów na uwięzi m.in. z Poniatówki, Plaży Romantycznej.

Jak poinformowała Balonowa Strona Nieba, dziś wieczorem organizatorzy będą starać się przeprowadzić konkurencję "lisa". Starty jak wczoraj, jednak z dużą szansą na większość balonów z terenów przy PKOL. Lot w kierunku Bemowa i lotniska Aeroklubu Warszawskiego, współorganizatora imprezy.

Źródło: Poland On Air
comments powered by Disqus