Inteligentny zegarek dla pilotów od PocketFMS

Inteligentny zegarek dla pilotów od PocketFMS

PocketFMS to jedno z najtańszych, a zarazem najlepszych w lotnictwie urządzeń planowania i nawigacji w oparciu o stale aktualizowane dane. Zawiera ruchome mapy, kalkulatory i wszystko to, co jest niezbędne pilotowi na etapie przygotowania i wykonania lotu.

Twórcy systemu pozazdrośćili koncernowi Apple inteligentnego zegarka iWatch i postanowili stworzyć własny produkt, przeznaczony specjalnie dla pilotów lotnictwa ogólnego. Jednak budowa takiego gadżetu od zera to drogi i czasochłonny proces. Firma nawiązała więc współpracę z koncernem LG. Południowokoreański gigant udostępnił do testów swój zegarek LG Watch R, a programiści Pocket FMS napisali dla niego dedykowaną aplikację.

- Do całej sprawy początkowo podeszliśmy sceptycznie, ale gdy zobaczyliśmy ogrom możliwości jakie daje nam nowa platforma, szybko zmieniliśmy zdanie - napisali przedstawiciele PocketFMS na ich profilu na Facebooku.

- Pierwszą rzeczą jaka rewelacyjnie sprawdziła się w połączeniu z naszym smart watchem były depesze NOTAM. Kilka minut po publikacji najnowszej depeszy dotyczącej interesującego nas rejonu, jej treść wyświetla się na ekranie zegarka. Nadejściu depeszy towarzyszy silna wibracja zegarka, więc nie da się jej przeoczyć, nawet podczas lotu - czytamy na stronie.

To jednak dopiero jedno z wielu potencjalnych zastosowań systemu. Gdy nasz samolot zbliży się do granicy strefy, aplikacja EasyVFR wyśle na zegarek informację do jakiej strefy się zbliżamy i wyświetli nam na ekranie np. częstotliwości radiowe z których powinniśmy korzystać. Wystarczy tylko szybki rzut oka na nadgarstek, bez konieczności rozglądania się za tabletem. Podczas testów, w zwróceniu uwagi pilota ponownie świetnie sprawdził się silny alarm wibracyjny.

Nasz entuzjazm rośnie z każdą chwilą, więc w oczekiwaniu na premierę inteligentnego zegarka od Apple, czekamy na sygnały i opinie od pilotów jak jeszcze chcieliby, żeby taki taki gadżet ułatwił im życie - napisali twórcy zegarka.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.pocketfms.com

Źródło: www.pocketfms.com
comments powered by Disqus