"Księżycowy Wieczór – Apollo 11" w Rzeszowie

"Księżycowy Wieczór – Apollo 11" w Rzeszowie (fot. Podkarpackie Centrum Nauki)

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Podkarpackie Centrum Nauki i Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” we współpracy z CKPiDN w Mielcu zapraszają na „Księżycowy Wieczór”, który odbędzie się 20 lipca 2019 r. (sobota) w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, ul. Okrzei 7.

Dokładnie 50 lat temu, 20 lipca 1969 roku po raz pierwszy w historii ludzkości, człowiek wylądował na Księżycu. Ta pasjonując przygoda, której autorem była amerykańska misja Apollo 11 przeszła do annałów jako jedno z najważniejszych wydarzeń w naszej historii.

Dla upamiętnienie tej rocznicy powstał film dokumentalny "Apollo 11", którego projekcja w godz. 18:00-20:30 będzie głównym elementem wyjątkowego, wieczoru w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Film "Apollo 11" w reżyserii Todda Douglasa Millera to fascynujący dokument, który dzięki dotąd niepublikowanym materiałom daje unikalne doświadczenie uczestnictwa w najsłynniejszej misji NASA. Niespodziewanie odnalezione, dotąd nieprezentowane, bezcenne materiały z taśmy 65 mm, ponad 11.000 godzin materiału audio, skupienie astronautów i specjalistów z centrum dowodzenia NASA, emocje milionów widzów, którzy w napięciu oglądali z Ziemi tę nadzwyczajną misję... Z tych elementów Todd Douglas Miller i jego ekipa z precyzją skonstruowali pasjonujący dokument, który trzeba zobaczyć na wielkim kinowym ekranie. Przy akompaniamencie hipnotyzującej muzyki widzowie filmu dosłownie zanurzą się w ten niezwykły, doniosły czas 1969 roku i będą uczestniczyć w przełomowym wydarzeniu, gdy ludzkość wykonała wielki krok ku przyszłości, a nazwiska Neila Armstronga i Buzza Aldrina pojawiły się na ustach całego świata.

Jeszcze przed filmem, zapraszamy do holu WDK gdzie już od godz. 17:00 funkcjonować będzie wystawa modeli rakiet kosmicznych (program Apollo 7, Skylab, Sojuz-Apollo), prezentowana przez Grzegorza Goryczkę – Wicemistrza Świata Modeli Rakiet Kosmicznych w konkurencji S7 seniorów wraz z modelarzami z Akademii Umiejętności Technicznych „Leonardo” działającej przy Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu.

Na uczestników imprezy czekają też rezentacje i prelekcje o kosmosie i jego eksploracji. Będzie można wysłuchać opowieści o księżycu a nawet... odbyć po nim wirtualny spacer.

Więcej informacji na stronie www.wdk.podkarpackie.pl oraz na stronie wydarzenia.

Źródło: Podkarpackie Centrum Nauki
comments powered by Disqus